Od czego zależy cena ustalenia ojcostwa? Ustalenie ojcostwa cena Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Badania DNA > Od czego zależy cena ustalenia ojcostwa?

Od czego zależy cena ustalenia ojcostwa?

Od czego zależy cena ustalenia ojcostwa?

Czy ty też często wybierasz towary z górnej półki, pomimo iż inne mają znacznie bardziej konkurencyjne ceny? W świecie tanich substytutów markowe towary wcale nie trąca na popularności. Każda gospodyni domowa wie, czym różni się proszek „z górnej półki” od taniego środka piorącego.

Podstawowa różnica tkwi oczywiście w jakości. Niska cena może okazać się tylko „pseudo korzyścią”. Pani kupuje tani proszek, ale zamiast jednego prania musi wykonać dwa, bo po pierwszym rzeczy nadal są brudne. W rezultacie korzystniejszy okazuje się zakup droższego towaru. Zasada ta dotyczy większości oferowanych usług.

Ile kosztuje badanie ojcostwa?

Cena testu na ojcostwo uzależniony jest po pierwsze od wyboru laboratorium, a po drugie od tego co dokładnie zawiera oferta. Ustalenie ojcostwa to przecież bardzo ważna decyzja, która ma wielki wpływ zarówno na życie mężczyzny jak i jego dziecka oraz partnerki. Dlatego też niska cena za test na ojcostwo nie powinna stanowić decydującego kryterium wyboru oferty. Najważniejsza jest pewność, bezpieczeństwo i wiarygodność otrzymanego wyniku.

Na co zatem zwrócić uwagę?

Na polskim rynku badań genetycznych zapewne znajdzie się wielu „pseudo fachowców” próbujących zarobić pieniądze, nie dbając o jakość oferowanych usług. Oczywiście większość laboratoriów działających na naszym rynku wykonuje badania według światowych standardów. Dlatego też chcąc wykonać pewny test na ojcostwo zwróć uwagę na…

 Wiarygodność i rzetelność laboratorium potwierdzoną certyfikatami – profesjonalne laboratorium poddaje się regularnym kontrolom oraz certyfikacji, dlatego też bez problemu powinieneś znaleźć dokumenty na ich stronie internetowej lub otrzymać jako skan w mailu.

  Pewność wystawianego wyniku – na rezultacie powinny znaleźć się pełne profile uczestników testu, słowna interpretacja, dane osób badanych a także pieczątki i podpisy osób wykonujących analizę. Dzięki temu masz gwarancję na „prawdziwość” otrzymanego wyniku.

Badanie na ustalenie ojcostwa REKLAMA

  Gwarancję na ponowne bezpłatne pobranie materiału – jeśli z jakichś przyczyn rezultat badania będzie niezadowalający i nie będzie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy dany mężczyzna jest biologicznym ojcem badanego dziecka laboratorium zgłosi Ci powtórne pobranie materiału. Takiej gwarancji nie otrzymasz w przypadku postawienia na cenę, a nie na jakość.

  Pobranie materiału na miejscu w punkcie pobrań – tańsze oferty nie obejmują zwykle możliwości pobrania próbek na miejscu w placówce przez wykwalifikowany personel medyczny. Jeśli tego typu usługa jest dla Ciebie istotna wybierz laboratorium, które umożliwi Ci skorzystanie z niej w podstawowej cenie badania.

  Analizowaną ilość markerów – nie każdy wie, że analiza większej ilość markerów np. 24 to 1000 razy dokładniejszy wynik. Ma to szczególne znaczenie, jeśli w teście ojcostwa nie bierze udziału matka lub jeśli badane osoby są blisko spokrewnione. Obecnie na rynku najszerszym zakresem jest badanie ich aż 34.

  Przyspieszony wynik testu – jeśli zależy Ci na szybkim rezultacie badania musisz pamiętać, że tańsze oferty zwykle wiążą się z koniecznością długiego oczekiwania. Jest to całkowicie uzasadnione – laboratorium, aby zoptymalizować koszty czeka na zebranie partii badań, którą może poddać analizie.

  BEZPŁATNE usługi dodatkowe – wysyłka zestawu kurierem lub do paczkomatu, odbiór próbek, możliwość pozostawienia materiału na miejscu w placówce, bezpłatną konsultację wyniku z ekspertem i wiele innych podobnych opcji dodatkowych znajdziesz w ofertach niektórych laboratoriów. Warto przyjrzeć się im bliżej bo często to właśnie one decydują o wygodzie przeprowadzenia badania ojcostwa.

Ponadto zwróć również uwagę na kontakt ze specjalistami oraz ich kompetencje. Decyzja o poddaniu o ustaleniu ojcostwa zwykle wiąże się z dużym stresem, dlatego profesjonalizm usługi pozwoli Ci jak najszybciej uporać się z problemem, który nie daje Ci spać.


REKLAMA


Najdroższy nie zawsze oznacza najlepszy

Jeśli sądzisz, że wysoka cena jest gwarancją jakości to niestety jesteś w błędzie. Nie należy ulegać złudzeniom. Jest wiele firm oferujących usługi, których ceny nie są adekwatne do jakości. Przeanalizuj zatem dokładnie ofertę i wybierz rozsądnie. Dwie firmy mogą Ci proponować tak samo dobrą usługę, jednak ich ceny mogą się diametralnie różnić. Nie daj się zwieść, “za drogie” nie koniecznie oznacza “za dobre”.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania pisz na : pytanie@pewnytato.pl


Zobacz też:

 

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 10/10/2015, Data aktualizacji: 20/11/2020

Wpisany w:: Badania DNA, Cena testu na ojcostwo, Laboratorium genetyczne, testy DNA, Testy na ojcostwo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium