Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Testy na ojcostwo > Jak zrobić domowy test na ojcostwo?

Jak zrobić domowy test na ojcostwo?

Domowy test na ojcostwo daje całkowicie pewny wynik. Ponadto jest bezpiecznym i wygodnym rozwiązaniem. Jak zrobić domowy test na ojcostwo? Podpowiadamy poniżej.

Tego dowiesz się z artykułu:

Jak zrobić domowy test na ojcostwo?

Test na ojcostwo w domu możesz zrobić na 3 sposoby:

  • zamówić zestaw do pobrania próbek – na dowolny adres lub do paczkomatu, następnie należy jedynie pobrać próbki według instrukcji i odesłać bezpłatnym kurierem bądź zanieść do paczkomatu;
  • pobrać próbki bez zestawu i wydrukować formularz – wystarczy pobrać od uczestników badania próbki, np. wymazy z policzka na patyczki kosmetyczne, smoczek, włosy, a następnie wydrukować formularz ze strony laboratorium – wypełniony wraz z próbkami odesłać bezpłatnym kurierem lub zanieść do paczkomatu;
  • umówić wizytę domową – domowa pielęgniarka pobiera próbki i uzupełnia dokumenty w domu lub pod podanym adresem – ta metoda umożliwia przeprowadzenie badania z całą procedurą sądową lub zaświadczeniem.

Dlaczego warto zrobić domowy test na ojcostwo?

Dzięki przeprowadzeniu domowych testów na ojcostwo zyskasz pewny wynik, który pozwoli Ci ukoić nerwy, zmniejszyć stres i pozbyć się wątpliwości. Ponadto przeprowadzane testy na ojcostwo w domu są całkowicie bezpieczne i możliwe do realizacji bez wizyty w przychodni. Dbasz w ten sposób o zdrowie swoje i swojej rodziny.

Jak zamówić domowy test na ojcostwo?

Test na ojcostwo w domu można zamówić przez: telefon, e-mail, formularz dostępny na stronie internetowej. W jego skład wchodzą elementy niezbędne do uzyskania próbek, np. wymazówki, rękawiczki, instrukcja.

Wysyłka może być zamówiona pod dowolny adres, do paczkomatu, punktu lub poste restante. W niektórych laboratoriach możliwa jest wysyłka dyskretna – bez oznaczeń czy logo laboratorium.

Jak pobrać i przesłać próbki do domowego testu na ojcostwo?

Domowy test na ojcostwo pobiera się samemu – bardzo szybko i łatwo. Polega na pocieraniu wymazówką o wnętrze policzka. Czynność ta jest zupełnie bezbolesna, a wymaz od dziecka można pobrać już w drugiej dobie życia.

Test na ojcostwo w domu można również wykonać z innych próbek – z przedmiotów, które zawierają DNA osoby badanej. Mogą to być np. włosy z cebulkami, szczoteczka do zębów, maszynka do golenia, smoczek.

Próbki najlepiej włożyć do czystej koperty lub kartonu. Należy je przechowywać w suchym, zaciemnionym miejscu i przesłać do laboratorium pocztą lub kurierem.

Jak odebrać wynik domowego testu na ojcostwo?

Wynik domowego testu na ojcostwo jest przesyłany zgodnie z podanymi informacjami w formularzu. Może być przekazany w formie on-line lub listem poleconym.

Wynik testu na ojcostwo jest całkowicie pewny i jednoznacznie wskazuje, czy badany mężczyzna to biologiczny ojciec badanego dziecka.

Czy domowy test na ojcostwo jest bezpieczny w czasie epidemii?

Domowe testy na ojcostwo w tym szczególnym okresie są w pełni bezpieczne, gdyż:

  • istnieje możliwość wykonania testu w domu – bez wizyty w przychodni;
  • jednym z rozwiązań jest zamówienie dostawy bezkontaktowej – do paczkomatu;
  • możliwe jest otrzymanie wyniku on-line;
  • przestrzegane są procedury bezpieczeństwa w laboratorium.
Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 21/09/2021

Wpisany w:: Testy na ojcostwo

1 komentarz

  • Awatar dla Ewa Uzdrowska Ewa Uzdrowska pisze:

    Witam potrzebuje porady … CIezko to opisac w paru slowach ale napisze w miare krotk0.. OD 10 lat jestem w zwiazku partnerskim z obecnym partnerem i ojcem 5 dzieci .. ROWNOCZESNIE nadal jestem w zwiazku malzenskim z poprzednim partnerem z ktorym mam 3 dzieci . DZieci z malzenstwa zostaly umieszczone w rodzinie zastepczej biologicznej ja natomiast od 10 lat nie utrzymuje zadnych kontaktow z malzonkiem . NIE MAMY ROZWODU Z POWODU DZIECI Z OBECNEGO ZWIAZKU .. 4 Z NICH MA NAZWISKO OBECNEGO PARTNERA NIESTETY Z OSTATNIM NAJMLODSZYM JEST JUZ PROBLEM .. PONIEWAZ MA JUZ 4 LATA I PRZEZ POMYLKE PANI Z MOPSU NIE ZROBILAM ZAPRZECZENIA W PORE .. SYTUACJA TU SIE KOMPLIKUJE PONIEWAZ CALA 5 ZOSTALA TYMCZASOWO UMIESZCZONA W PIECZY ZASTEPCZEJ ROWNIEZ TEN NAJMLODSZY . CHCE WNIESC DO SADU WNIOSEK O ZAPRZECZENIE Z POMOCA PROKURATORA ORAZ ZROBIC BADANIE DNA BY SAD MIAL PEWNOSC ZE DZECKO NIE JEST ZE ZWIAZKU MALZENSKIEGO .. I TU PADA MOJE PYTANIE JAK JA MAM ZROBIC BADANIE DNA SKORO DZIECKO JEST W PIECZY ZASTEPCZEJ Z DALA ODEMNIE .. CZY JEST JAKIS SPOSOB BY POBRAC INNE PROBKI ? PROSZE O POMOC .. WALCZE O DZIECI BY JE ODZYSKAC ..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium