Test na rodzicielstwo - kiedy i jak wykonać badanie? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Test na rodzicielstwo – kiedy i jak wykonać badanie?

Test na rodzicielstwo – kiedy i jak wykonać badanie?

Test na rodzicielstwo to bez wątpienia stresująca chwila w życiu każdego rodzica. Badanie na ojcostwo wykonywane jest znacznie częściej od badania na macierzyństwo, dlatego przed jego wykonaniem warto odpowiednio się przygotować. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie próbki DNA możesz wykorzystać do badania, jaki jest jego koszt oraz czy da się ustalić ojcostwo po upływie wielu lat – jesteś w doskonałym miejscu!

Test na rodzicielstwo – czy da się ustalić ojcostwo po wielu latach?
Test na rodzicielstwo – jakie próbki są potrzebne do ustalenia ojcostwa?
Test na rodzicielstwo – tylko testy genetyczne dadzą Ci pewność
Test na rodzicielstwo – jakie są koszty ustalenia ojcostwa?

Test na rodzicielstwo – czy da się ustalić ojcostwo po wielu latach?

Test na ojcostwo możesz wykonać praktycznie w każdym momencie życia. Wykonanie badania możliwe jest już od 8 tygodnia ciąży oraz od 2 doby po urodzeniu malucha. Od tego momentu test na rodzicielstwo może być wykonany w każdej chwili, niezależnie od wieku uczestników badania DNA. Próbka pobrana do badania od tej samej osoby zawiera taki sam materiał genetyczny we wczesnym dzieciństwie, jak i w życiu dorosłym.

Test na rodzicielstwo – jakie próbki są potrzebne do ustalenia ojcostwa?

Test na rodzicielstwo, w tym również badanie na ojcostwo możesz wykonać praktycznie z każdej próbki zawierającej materiał genetyczny. Możesz wykorzystać przedmioty codziennego użytku takie jak szczoteczka do zębów, maszynka do golenia, smoczek czy też niedopałek papierosa. Test na ojcostwo możesz także wykonać z próbek takich jak wymaz z policzka oraz krew.

Test na rodzicielstwo – tylko testy genetyczne dadzą Ci pewność

Test na rodzicielstwo wykonany w laboratorium z odpowiednim doświadczeniem, które specjalizuje się w wykonywaniu tego typu badań daje pewność potwierdzenia ojcostwa nawet w 99,99%. Wykluczenie ojcostwa wydawane jest przez certyfikowane laboratoria ze 100% pewnością. Jeśli chcesz, aby zlecany przez Ciebie test na ojcostwo był wykonany na najlepszym możliwym poziomie, wybierz laboratorium z dobrymi opiniami oraz takie, które posiada odpowiednie akredytacje.

Test na rodzicielstwo – jakie są koszty ustalenia ojcostwa?

Cena badania na ojcostwo jakim jest test na rodzicielstwo może różnić się w zależności od laboratorium, w którym decydujemy się je wykonać. Test na ojcostwo może kosztować od 500 do 1 200 złotych. Warto pamiętać, że pierwotnie niska cena testu na ojcostwo może wiązać się z dodatkowymi kosztami oraz niską jakością wykonanego badania.

 

Data publikacji: 26/06/2021, Data aktualizacji: 03/08/2021

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium