Ustalenie ojcostwa w ciąży? Tak, jest możliwe już od 8 tc! pewnytato.pl Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Badania DNA > Ustalenie ojcostwa w ciąży? Tak, jest możliwe już od 8 tc!

Ustalenie ojcostwa w ciąży? Tak, jest możliwe już od 8 tc!

Czy wiedziałeś, że możliwe jest pewne ustalenie ojcostwa w ciąży? Taki test możesz wykonać już na tym etapie, by nie tylko unormować sytuację prawną całej rodziny, ale też zyskać spokój i zmniejszyć stres. Dowiedz się, kiedy i jak zrealizować takie badanie!

ustalenie ojcostwa w ciąży

Ustalenie ojcostwa w ciąży – możliwe już po 8. tygodniu

Tak szybko możesz przeprowadzić badanie na podstawie próbki krwi od matki. Wówczas specjalista izoluje z niej DNA dziecka i porównuje z materiałem mężczyzny. Możesz też przeprowadzić badanie genetyczne na podstawie płynu owodniowego, które jest możliwe po 15 tygodniu ciąży. Pamiętaj, że ustalenie ojcostwa w ciąży to szansa na szybsze zyskanie pewności na całe życie!

Ustalenie ojcostwa w ciąży – zawsze pewny rezultat

Ustalenie ojcostwa w ciąży gwarantuje tak samo pewny wynik jak badanie po urodzeniu dziecka. To dlatego, że analizowane fragmenty DNA są ustalone już w życiu płodowym, a później się nie zmieniają. Możesz mieć więc gwarancję wiarygodnego i jednoznacznego rezultatu.

Co więcej, również rodzaj próbek nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia, ponieważ DNA wszędzie jest identyczne – niezależnie od tego, czy to krew, płyn owodniowy, ślina czy inne próbki z materiałem genetycznym.

Ustalenie ojcostwa w ciąży – bezpieczne i komfortowe

Próbki do każdego badania pobierane są przez doświadczonych specjalistów. W przypadku badania z krwi matki pobranie materiału przypomina standardową morfologię – od mężczyzny próbką jest wówczas wymaz z policzka.

Ustalenie ojcostwa w ciąży na podstawie płynu owodniowego także polega na pobraniu próbki w placówce – od matki i mężczyzny można wykorzystać natomiast dowolny materiał, np. używaną szczoteczkę do zębów czy maszynkę do golenia.

Ustalenie ojcostwa w ciąży – możesz dodatkowo przebadać dziecko

Wykonując badanie z wykorzystaniem płynu owodniowego, możesz zdecydować się dodatkowo na przeprowadzenie badania w kierunku ewentualnych wad genetycznych u dziecka. Taki test sprawdza, czy u dziecka nie występują np. zespołu Downa, zespołu Turnera czy Pataua. Masz więc możliwość jednoczesnego zyskania pewności co do ojcostwa i co do stanu zdrowia malucha.

Ustalenie ojcostwa w ciąży – zapewni Ci spokój

Doskonale zdajesz sobie sprawę, że spokój ducha wpływa na każdy aspekt Twojego życia. Ustalenie ojcostwa w ciąży ten spokój Ci zapewni, zmniejszając jednocześnie stres i napięcie i wpływając pozytywnie na relacje.

Dzięki wynikowi odzyskasz też kontrolę i zaplanujesz przyszłość całej rodziny. To także szansa na lepsze dzieciństwo Twojego dziecka, które od początku będzie miało pewność co do własnej tożsamości.

Zobacz też: Dlaczego warto ustalić ojcostwo?

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 16/08/2017

Wpisany w:: Badania DNA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium