Testy na ojcostwo cena - od czego może zależeć? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Testy na ojcostwo cena – od czego może zależeć?

Testy na ojcostwo cena – od czego może zależeć?

Testy na ojcostwo cena badań może zaczynać się od kwoty 700 złotych, a może osiągnąć nawet 7000 złotych. Wysoce zróżnicowany koszt tych testów DNA zależy m.in. od tego, kiedy są one wykonywane (w ciąży czy po narodzinach) oraz ich celów (na użytek prywatny czy sądowy).

testy na ojcostwo cena

Testy na ojcostwo – cena sądowych badań

W przypadku Badanie na ustalenie ojcostwa cena szacuje się na poziomie 1500-1800 złotych. Należy pamiętać, że konieczne jest zachowanie odpowiedniej procedury badań. Dlatego właśnie próbki pobierane są w placówce, przy świadkach, pochodzą od trzech osób (czyli matki, dziecka oraz potencjalnego ojca). Przy wyniku zamieszcza się ekspertyzę eksperta ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa. Można wykonać także test protokolarny, który jest nieco tańszy, a jedyna różnica polega na tym, iż nie zawiera on ekspertyzy. Cenę badania mogą podnieść wszelkie dodatkowe elementy, np. porady prawne, występujące w ofercie niektórych laboratoriów.

Testy na ojcostwo – cena badań w trakcie ciąży

Testy na ojcostwo w ciąży kosztują od 2000 do 7000 złotych, a różnica w cenie zależy od momentu, w którym przeprowadzany jest test. Na początku ciąży (od 8 tygodnia) wykonuje się je pobierając próbkę krwi od matki. Z kolei po 15 tygodniu ciąży test można przeprowadzić podczas badań prenatalnych. Zdecydowanie droższą metodą są testy z krwi przyszłej mamy, ale można wykonać jest o wiele wcześniej i dzięki temu uzyskać wyniki znacznie szybciej.

Testy na ojcostwo – cena badań po porodzie

Jeśli chodzi o wykonane po porodzie testy na ojcostwo, cena zaczyna się od kilkuset złotych a kończy na 2500 złotych. Na wysokość kosztów wpływa głównie ilość analizowanych markerów DNA – badanie 24 lub nawet 34 z nich gwarantuje wiarygodność wyników, nawet jeśli nie posiadamy próbek od matki. Istnieją laboratoria, które oferuję rezultaty już po 24 godzinach, jednak warto pamiętać, że im szybciej chcemy uzyskać wyniki badań, tym odpowiednio wyższy będzie poniesiony koszt.

Data publikacji: 05/06/2018, Data aktualizacji: 27/08/2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium