Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Dziecko > Płacz dziecka – naucz się rozpoznawać jego rodzaje!

Płacz dziecka – naucz się rozpoznawać jego rodzaje!

Malutkie dziecko nie potrafi mówić – nic więc dziwnego, że wszystkie swoje potrzeby komunikuje płaczem. Jeśli chcesz dobrze się z nim porozumiewać, musisz nauczyć się rozpoznawać rodzaje płaczu i odpowiadać na potrzeby swojego malucha. Nie ignoruj dziecka, ale też nie panikuj. W jakich sytuacjach dziecko może płakać i co wtedy robić?

płacz dziecka

Płacz dziecka – kiedy maluch jest głodny

Głodne dziecko najpierw delikatnie i łagodnie łka, by następnie przybrać na sile i zamienić płacz w przeciągły krzyk. Oprócz płaczu, dziecko może też oblizywać usta i podnosić piąstki do buzi. Ten rodzaj płaczu powinieneś nauczyć się rozpoznawać szybko. Po nakarmieniu maluch na pewno się uspokoi, ponieważ zostanie zaspokojona jedna z jego podstawowych potrzeb.

Płacz dziecka – kiedy maluch ma kolkę

O kolce dziecka lub innym silnym bólu może świadczyć głośny, gwałtowny płacz. Oprócz przenikliwego łkania, dziecko podnosi nóżki do góry, czasami wstrzymuje oddech. Ten rodzaj płaczu jest jednym z najtrudniejszych do ukojenia. Jeśli chcesz jednak zmniejszyć ból, możesz wykonywać delikatny masaż brzuszka, ogrzać go ciepłym ręcznikiem czy termoforem czy nosić dziecko w specjalny sposób (główka wyżej od reszty ciała, brzuszek przylegający do Twojego przedramienia).

Płacz dziecka – kiedy maluch jest zmęczony

Na pewno znasz to uczucie, gdy jesteś tak zmęczony, że masz nawet problem z zaśnięciem. Dziecko również może czuć się w ten sposób. Wtedy jest po prostu marudne, rozdrażnione, ziewa, trze oczka. Jeśli maluch nie zaśnie w porę, może też zacząć intensywnie płakać. Wtedy postaraj się ułatwić mu zaśnięcie, odcinając od zbędnych bodźców (np. telewizor, światło słoneczne), kołysząc, nosząc na rękach czy śpiewając kołysanki.

Przeczytaj: 5 najczęstszych błędów młodych ojców

Płacz dziecka – co jeszcze może oznaczać?

Twoje dziecko płaczem i kwileniem okazuje wszystkie emocje i przekazuje wszystkie potrzeby. Jeśli jest wyspane, najedzone i nic go nie boli, może w ten sposób próbować Ci powiedzieć też inne rzeczy, np.:

  • czas na zmianę pieluszki,
  • czuje znudzenie i chce się bawić,
  • jest mu zbyt zimno albo zbyt ciepło,
  • ma infekcję, jest chore,
  • jest przejedzone,
  • zaczyna ząbkować.

Kiedy dziecko nie przestaje płakać

Po pierwsze, nie denerwuj się i nie irytuj. Maluch na pewno odczuje Twoje emocje. Staraj się spokojnie przeanalizować, co już zrobiłeś (czy nakarmiłeś dziecko, czy nie jest mu za ciepło, czy się nie nudzi etc.), a czego jeszcze nie. Zapewnij dziecku poczucie bezpieczeństwa, noś na rękach, śpiewaj, kołysz. Musi czuć, że jesteś przy nim – może tego właśnie potrzebuje.

Dowiedz się więcej: Jak krok po kroku zarejestrować dziecko w Urzędzie Stanu Cywilnego?


pielęgniarka mobilna, mobilna pielęgniarka

Pielęgniarka mobilna – testy DNA z dojazdem do domu

Pobranie próbek do badania DNA może wiązać się ze sporym stresem. Chcąc oszczędzić go Pacjentom, cenione laboratoria umożliwiają pobranie próbek w domu. Jedną z możliwości stwarza pielęgniarka mobilna. Można także…
Więcej…

0 komentarzy
informacja genetyczna

Co zawiera informacja genetyczna?

Każdy człowiek posiada informację genetyczną. Jest to suma wszystkich danych, które znajdują się w naszych genach. To właśnie ten zbiór warunkuje wiele naszych cech. Co dokładnie zawiera informacja genetyczna? Sprawdź…
Więcej…

0 komentarzy
po kim dziedziczymy geny

Pokrewieństwo – po kim dziedziczymy geny?

Kwestia ludzkiego pochodzenia do temat, który zawsze cieszył się sporym zainteresowaniem. Chyba każdy z nas próbował uzyskać informacje na temat swoich przodków, tych bliższych oraz dalszych. Co wpływa na nasze…
Więcej…

0 komentarzy
koszt DNA w Polsce

Koszt DNA w Polsce na podstawie wybranych badań genetycznych

Badania genetyczne gwarantują bardzo wiele możliwości. Dzięki nim można uzyskać wiele informacji, które pozwalają sprawdzić biologiczne ojcostwo, relacje pokrewieństwa zachodzące w rodzinie, a także ukierunkować diagnostykę leczenia różnych chorób np….
Więcej…

0 komentarzy
test na płyn owodniowy, płyn owodniowy, płyn owodniowy test

Test na płyn owodniowy – co sprawdza test z płynu owodniowego?

Płyn owodniowy jest niezbędny do prawidłowego rozwoju dziecka w jamie macicy. Pełni wiele ważnych funkcji koniecznych do właściwego przebiegu ciąży. Wykorzystywany jest również w badaniach na ojcostwo, dzięki czemu wątpliwości…
Więcej…

0 komentarzy
Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 23/05/2017, Data aktualizacji: 03/08/2017

Wpisany w:: Dziecko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium