Pielęgniarka mobilna - testy DNA z dojazdem do domu Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Badania DNA > Pielęgniarka mobilna – testy DNA z dojazdem do domu

Pielęgniarka mobilna – testy DNA z dojazdem do domu

Pobranie próbek do badania DNA może wiązać się ze sporym stresem. Chcąc oszczędzić go Pacjentom, cenione laboratoria umożliwiają pobranie próbek w domu. Jedną z możliwości stwarza pielęgniarka mobilna. Można także pobrać próbkę samodzielnie w domu. Aby skorzystać z domowego pobrania próbek, wystarczy wspomnieć o tym w trakcie zamawiania badania. Zobacz, jakie to proste!

pielęgniarka mobilna, mobilna pielęgniarka

Tego dowiesz się z artykułu:

▶ Wizyta pielęgniarki mobilnej – jak ją zamówić?

▶ Test DNA w domu – samodzielne pobranie próbki do badania

Wizyta pielęgniarki mobilnej – jak ją zamówić?

Próbki do testu na ojcostwo mogą zostać pobrane przez pielęgniarkę mobilną 👩‍⚕ w domu pacjenta lub innym wskazanym przez niego miejscu. W trakcie zamawiania badania wystarczy zgłosić taką chęć i umówić termin wizyty. Mobilna pielęgniarka może przyjechać jeszcze nawet tego samego dnia ✅ [1].

Wizyta pielęgniarki mobilnej nie różni się zbytnio od pobrania próbki w placówce laboratorium. Wykwalifikowany personel medyczny pobierze potrzebne próbki, a następnie odpowiednio zabezpieczy i dostarczy do laboratorium [1].

Na wizytę pielęgniarki mobilnej najczęściej decydują się kobiety ciężarne 🤰. Ze względu na swój stan muszą one często stawiać się w laboratoriach, dlatego chętnie korzystają z możliwości pobrania próbki do badania w domu. Możliwość ta jest również popularna wśród rodziców, którzy chcą oszczędzić swoim dzieciom 👶 stresu związanego z wizytą w laboratorium [2].

Test DNA w domu – samodzielne pobranie próbki do badania

Badania DNA często wykonuje się na podstawie wymazu z policzka. Ten rodzaj próbki pacjenci mogą pobrać samodzielnie w domu. Dzięki temu mobilna pielęgniarka nie jest jedynym rozwiązaniem. Samodzielne badanie w domu to gwarancja najwyższej dyskrecji 👥. Samo pobranie jest bardzo proste i bezbolesne. Zamów zestaw do pobrania próbek i postępuj zgodnie z załączoną do niego instrukcją. Wystarczy specjalną wymazówkę przyłożyć do wewnętrznej strony policzka, a następnie płynnym ruchem potrzeć nią kilkunastokrotnie. Następnie za pomocą drugiej wymazówki należy pobrać wymaz z drugiego policzka w taki sam sposób. Pobrane próbki należy odłożyć do opakowania po wymazówkach. W taki sposób należy pobrać wymaz od każdej osoby 👨‍👧, która uczestniczy w badaniu [3].

Do testów na ojcostwo i pokrewieństwo przekazać możemy również tzw. próbki dyskretne. Są to różnego rodzaju przedmioty, na których znajduje się materiał genetyczny badanej osoby np. włos wyrwany z cebulką, szczoteczka do zębów czy smoczek dziecka. Tego typu próbkę w domu musimy pobrać w jednorazowych rękawiczkach 🧤. Następnie należy włożyć ją do czystej, papierowej koperty ✉ i opisać [3].

Próbki do badania DNA pobrane w domu możemy przesłać do laboratorium za pomocą tradycyjnej poczty lub zamawiając bezpłatnego kuriera. Im szybciej to zrobimy, tym szybciej pracownicy rozpoczną badanie, a my otrzymamy jego wynik 📊 [3]. Niezależnie od tego – czy badanie pomoże nam wykonać pielęgniarka mobilna, czy pobierzemy próbki samodzielnie, wynik będzie tak samo pewny!

Źródła:

  1. https://www.testdna.pl/produkt/test-na-ojcostwo-pobiera-pielegniarka/
  2. https://genlab.pl/pakiet-pewna-mama/
  3. https://premium.testdna.pl/badanie-ojcostwa-chce-pobrac-probki-w-domu-jak-mam-to-zrobic/

To również może Cię zainteresować: Gdzie można zrobić test na ojcostwo?

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 23/02/2023

Wpisany w:: Badania DNA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium