Osoby zdecydowane na badanie ojcostwa często mają przed sobą kolejny dylemat 💡. Gdzie można zrobić test na ojcostwo? W poniższym artykule opowiemy, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego laboratorium do badań.
Tego dowiesz się z artykułu:
✅ Gdzie można zrobić test na ojcostwo? Czym się kierować?
✅ Nie wiesz gdzie zrobić test na ojcostwo? Porównaj oferty laboratoriów!
✅ Gdzie zrobić testy na ojcostwo? Czego unikać?
Spis treści
Gdzie można zrobić test na ojcostwo? Czym się kierować?
Każdemu Pacjentowi decydującemu się na dowolne badanie zależy na bezpieczeństwie i wysokiej jakości usług 🔝. Stając przed dylematem – gdzie można zrobić test na ojcostwo, mamy identyczne oczekiwania.
Warto sprawdzić czy dana placówka:
- posiada akredytację PSA;
- posiada certyfikaty CTS, ISFG, GEDNAP;
- może pochwalić się dobrymi rekomendacjami od Pacjentów;
- realizuje badania przestrzegając norm jakości (np. ISO/DIS 17025);
- współpracuje z prokuraturą i sądami;
- działa odpowiednio długo na rynku i ile badań wykonała.
Nie wiesz gdzie zrobić test na ojcostwo? Porównaj oferty laboratoriów!
Przed zleceniem testu na ojcostwo warto zapoznać się z ofertami laboratoriów 🧬. Dzięki porównaniu usług, które świadczone są w danej placówce łatwiej będzie nam podjąć decyzję, gdzie zrobić test na ojcostwo 🆗.
Wtedy dowiadujemy się m.in. co wchodzi w skład badania, jakimi dodatkowymi atutami może pochwalić się dana placówka itp.
Zwróć uwagę na to 🔎:
- jakie próbki można oddać do analizy (najlepiej gdy poza wymazami dostępne są również mikroślady);
- czy próbki są ubezpieczone;
- czy badanie można wykonać w placówce – im większa dostępność laboratoriów tym większa wiarygodność danej firmy;
- czy badanie można wykonać samodzielnie – w domu, dzięki zestawom do samodzielnego pobrania próbek;
- jaki jest czas oczekiwania na wynik badania – punkty badań przekazują wynik badania w różnym czasie – trwa to od kilku do kilkunastu dni;
- w jakiej formie wydawany jest wynik – listem poleconym, w placówce medycznej, online;
- czy badanie wykonywane jest na rekomendowanej liczbie markerów DNA, czyli 24, a w razie konieczności rozszerzane aż do 34 markerów DNA;
Gdzie zrobić testy na ojcostwo? Czego unikać?
Wiemy już na co zwracać uwagę wybierając miejsce, gdzie zrobić testy na ojcostwo. Ważne by wiedzieć, jakich rzeczy unikać ⛔.
Na co uważać:
- na punkty, w których wykonywane są badania oparte na 16/18/21 markerach – za złoty standard uznaje się badanie przeprowadzane na 24 markerach;
- na to, czy badanie nie zawiera ukrytych kosztów – np. za dostarczenie kolejnej próbki, gdy poprzednia jest wadliwa – są placówki oferujące gwarancję lub ubezpieczenie próbek;
- na laboratoria, które nie gwarantują dyskrecji – istnieją placówki, które wysyłają zestawy bądź wyniki przesyłkami opieczętowanymi logo firmy, danymi laboratorium itp.
Całkowity koszt badania i dyskrecja to jedne z ważniejszych czynników, jakimi kierują się Pacjenci zlecający testy na ojcostwo. Dobrze wcześniej zorientować się jak wyglądają powyższe kwestie. Dzięki temu możemy w spokoju przejść przez cały proces badania i oczekiwać na pewny i jednoznaczny wynik testu.
Zobacz także: 13 najczęstszych powodów wykonywania testów na ojcostwo