Czy jesteś ojcem swojego dziecka? Możesz to sprawdzić! Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Czy jesteś ojcem swojego dziecka?

Czy jesteś ojcem swojego dziecka?

W dzisiejszym świecie wiele jest nieszczerości i niedomówień. Właściwie niczego nie można być pewnym. Nawet takie kwestie jak wychowanie dziecka stały się przyczyną kontrowersji. Jaką masz bowiem pewność, iż dziecko, które wychowujesz jest Twoim biologicznym dzieckiem? Na szczęście postęp nauki jest tak duży, że z łatwością możesz to sprawdzić wykonując test na ojcostwo.

Czy istnieją przeciwwskazania do testu na ojcostwo?
Dlaczego testy na ojcostwo zyskują coraz większą popularność?
Czy są sytuacje, w których trzeba powtórzyć test na ojcostwo?
Czy procedura wykonania testu na ojcostwo jest prosta?

Czy istnieją przeciwwskazania do testu na ojcostwo?

Przeciwwskazaniem do tego, aby wykonać test  na ojcostwo jest jedynie niski wiek ciąży. Poniżej ósmego tygodnia ciąży nie istnieje możliwość przeprowadzenia testu, który dałby wiarygodne wyniki. Warto więc odczekać, aby mieć stuprocentową pewność, że wyniki są prawidłowe.

Dlaczego testy na ojcostwo zyskują coraz większa popularność?

Popularność testów na ojcostwo z roku na rok wzrasta. Zlecają je zarówno mężczyźni jak i kobiety. Dlaczego to robią? Ci pierwsi dlatego, że na przykład podejrzewają partnerkę o zdradę. Najczęściej są to mężczyźni w wieku około trzydziestu, czterdziestu lat, którym test na ojcostwo daje poczucie bezpieczeństwa. Nie muszą obawiać się, że ich majątek odziedziczy ktoś, kto nie jest potomkiem z krwi i kości. Daje też poczucie komfortu podczas rozstania z partnerką, znając bowiem wynik mogą uniknąć płacenia alimentów na nie swoje dziecko.  Jeśli chodzi o kobiety, które decydują się wykonać test na ojcostwo, zwykle kieruje nimi chęć udowodnienia przed partnerem lub jego rodziną, iż potomek jest jego biologicznym dzieckiem. Wyniki są także przydatne procesie ubiegania się o alimenty i pomoc finansową.

Testy na ojcostwo są bardzo popularne głównie dlatego, że są łatwo dostępne. Do ich wykonania nie potrzeba skierowania z sądu. Wystarczy dowolna próbka zawierająca materiał genetyczny i można wejść w posiadanie upragnionej wiedzy.

Czy są sytuacje, w których trzeba powtórzyć test na ojcostwo?

Jako że wykorzystywane  w badaniu fragmenty DNA są niezmienne, test na ojcostwo wystarczy wykonać raz w życiu. Zdarza się, że osoby zlecające badanie powtarzają je, ze względu, iż laboratorium a jakim wykonane było badanie poprzednio okazało się niewiarygodne. Dlatego wybór laboratorium musi być zawsze dobrze przemyślany.

Czy procedura wykonania testu na ojcostwo jest prosta?

Przygotowanie próbki materiału do badania na ojcostwo nie należy do rzeczy trudnych. Konieczne jest jednak skorzystanie ze specjalnego zestawu. Składa się on z rękawiczek, sterylnych wymazówek oraz woreczka strunowego, w którym należy umieścić próbkę. Do zestawu oczywiście dołączona jest także instrukcja, w której krok po kroku czynność ta jest opisana tak, by każdy sobie z nią poradził. Procedura ta jest tak popularna również dlatego, że jest bardzo prosta w wykonaniu.

Data publikacji: 25/01/2021, Data aktualizacji: 24/02/2021

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium