Wychowanie dziecka – 4 trudności, które czekają każdego Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Dziecko > Wychowanie dziecka – 4 trudności, które czekają każdego

Wychowanie dziecka – 4 trudności, które czekają każdego

Rola taty jest jedną z tych najpiękniejszych w życiu. Wychowanie dziecka wcale nie jest jednak łatwe! Czekają Cię zarówno cudowne chwile, których nigdy nie zapomnisz, jak i trudności, o których musisz pamiętać. Poznaj 4 problemy, które dotyczą każdego ojca!

wychowanie dziecka

1. Wychowanie dziecka to ogromna odpowiedzialność

Z czego niestety nie każdy rodzić zdaje sobie sprawę… Teraz dziecko polega na Tobie, jest od Ciebie zależne. To od Twojego zachowania i od Twoich decyzji zależy jego przyszłość. To wspaniałe, że możesz ukształtować nowego człowieka, ale pamiętaj, że to nie lada wyzwanie! Od bycia ojcem nie masz urlopu.

2. Przygotuj się na ciągły strach i obawy

Boisz się i będziesz bał się o zdrowie swojego dziecka, jego życie czy przyszłość… Malucha możesz doglądać 24 godziny na dobę, jednak im dziecko starsze, tym mniej czasu z nim spędzasz. Niestety wraz z wiekiem dziecka masz na jego zachowanie coraz mniejszy wpływ.

Tego strachu nie da się wyeliminować – obawy musisz oswoić, żeby nie zawładnęły Twoim życiem. Strach o swoje dziecko nie opuści Cię nigdy, nawet za 50 lat! To normalne, że się martwisz, ale trzymaj nerwy na wodzy i staraj się nad sobą zapanować.

Ciekawy artykuł: Jak dbać o związek, gdy macie dziecko?

3. Twoje życie będzie dostosowane „pod dziecko”

Szalony wyjazd za miasto, spontaniczna randka na drinku, pół dnia w łóżku przed telewizorem… Przy małym dziecku trudno o tego typu rozrywki. Kiedyś mogłeś robić wszystko to, co Ci przyszło do głowy – teraz masz pod opieką malucha i musisz o niego dbać. Pamiętaj jednak, żeby traktować to jako nowe wyzwania i ciekawe rozrywki, a nie nieprzyjemne obowiązki!

4. Dużo czasu dla siebie? Zapomnij!

Dziecko wymaga sporo czasu i uwagi – szczególnie przez pierwsze kilka lat. Być może braknie Ci czasu nawet na porządne wyspanie się! Dobra organizacja na pewno pozwoli Ci na chwilę dla siebie, jednak czy spędzisz ją w taki sposób, jak kiedyś? Może się okazać, że całkowicie zweryfikujesz to, co do tej pory lubiłeś robić!

Sprawdź: Urodzenie dziecka po rozwodzie – to może Cię zaskoczyć

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 15/11/2017

Wpisany w:: Dziecko, porady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium