Jak dbać o związek, gdy macie dziecko? Pewnytato.pl Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Dziecko > Jak dbać o związek, gdy macie dziecko?

Jak dbać o związek, gdy macie dziecko?

Gdy dziecko przychodzi na świat, wszystko się zmienia… Rodzice nie mają już tyle czasu dla siebie, do relacji może wkraść się codzienna rutyna. Jak dbać o związek, gdy w Waszym domu pojawiło się maleństwo i co zrobić, by znów poczuć „ogień”? Oto 5 sposobów!

jak dbać o związek

1. Pamiętajcie o chwili tylko dla siebie

To wcale nie wydaje się takie proste – w końcu dziecko wymaga uwagi, a do tego macie inne obowiązki – ale szczęśliwy związek musi opierać się właśnie na wspólnie spędzonym czasie. Nie chodzi o to, żeby rzucić wszystko i uciec na dwutygodniowy urlop. Wygospodarujcie godzinę czy dwie tygodniowo i zróbcie coś wspólnie. Możliwości jest wiele: romantyczna kolacja, wypad na rower, lekcja tańca… Aby zmniejszyć rutynę, co jakiś czas wybierajcie jakąś nową, ciekawą aktywność!

Zobacz też: Płacz dziecka – naucz się rozpoznawać jego rodzaje!

2. Jesteście nie tylko rodzicami…

Chociaż teraz pewnie myślicie o sobie wyłącznie w tej kategorii. Niedobrze! Owszem, doszły nowe role – mamy i taty – ale nie są one tymi jedynymi. Pamiętajcie, że każde z Was jest też dla drugiego przyjacielem, kochankiem, zakochanym.

3. Jak dbać o związek? Liczą się małe gesty

Spacer trzymając się za rękę, buziak w kuchni podczas gotowania, przytulenie na powitanie – takie drobne gesty znacznie poprawiają jakość związku, działając na jego korzyść. Okazywanie sobie czułości przez rodziców jest też znakiem dla dziecka, że zależy Wam na sobie.

4. Seks jest ważny

Nie tylko w związku bez dzieci – to bardzo istotna część życia każdego człowieka. Dzięki intymnym relacjom jeszcze bardziej się do siebie zbliżycie. Pamiętaj też, że ciąża i poród dziecka mogły odrobinę zmniejszyć pewność siebie Twojej partnerki – prawdopodobnie jej ciało troszkę się zmieniło. Ale to Ci nie przeszkadza, prawda? W Twoich oczach na pewno jest tak samo atrakcyjna!

Ciekawy artykuł: Urodzenie dziecka po rozwodzie – to może Cię zaskoczyć

5. Obowiązki i opieka nad dzieckiem – podzielcie się nimi

Nie dopuście do sytuacji, gdy tylko jedno z Was sprząta, opiekuje się maluchem, gotuje… Na pewno zaczniecie się obwiniać i kłócić. Pamiętajcie o podziale obowiązków i w miarę możliwości wspólnym ich wykonywaniu.

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 26/10/2017, Data aktualizacji: 27/10/2017

Wpisany w:: Dziecko, porady, Związek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium