Test na ojcostwo w ciąży - 5 najważniejszych faktów - pewnytato.pl Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Cena testu na ojcostwo > Test na ojcostwo w ciąży – 5 najważniejszych faktów

Test na ojcostwo w ciąży – 5 najważniejszych faktów

Jeszcze zanim dziecko się urodzi, możesz zyskać pewność co do ojcostwa. Dzięki temu zmniejszysz stres, odzyskasz spokój i zaplanujesz przyszłość całej rodziny. Test na ojcostwo w ciąży zawsze gwarantuje pewny wynik, a rodzaj próbek zależy od sposobu ich pobierania. Poznaj 5 najważniejszych faktów o teście na ojcostwo w ciąży!

Test na ojcostwo w ciąży

Test na ojcostwo w ciąży

1. Test na ojcostwo w ciąży jest równie pewny jak ten po narodzinach

Jak to możliwe? Analizowane w badaniu fragmenty DNA są ustalone już w życiu płodowym i nigdy się nie zmienią. Z tego powodu nie ma znaczenia, czy test zostanie wykonany jeszcze w ciąży czy po urodzeniu dziecka. Testy na ojcostwo w ciąży gwarantują Ci wiarygodny wynik i jednoznaczne wykluczenie lub potwierdzenie ojcostwa.

Dla pewności wyniku nie ma też znaczenia rodzaj wykorzystywanych próbek, ponieważ wszędzie znajduje się takie samo DNA.

2. Test na ojcostwo w ciąży możesz wykonać już po 8. tygodniu

Tak szybko można zrealizować badanie, w czasie którego izoluje się DNA dziecka z krwi matki, a następnie porównuje z materiałem od ojca. To najwcześniej dostępny test na ojcostwo w ciąży. Test DNA na ojcostwo można wykonać również po 15 tygodniu ciąży w czasie badań prenatalnych, pobierając materiał dziecka z płynu owodniowego.

3. Test na ojcostwo w ciąży wykonasz bezpiecznie i komfortowo

Próbki pobierane są przez doświadczonych specjalistów, dlatego nie ma powodu do obaw. Jeśli zdecydujesz się na izolację DNA dziecka z krwi matki, wystarczy pobrać krew od kobiety (co przypomina standardową morfologię), a od mężczyzny wykorzystać wymaz z policzka.

W przypadku badania płynu owodniowego od dziecka próbki od rodziców mogą być dowolne, np. wymazy z policzka, używane szczoteczki do zębów, włosy z cebulkami czy używane sztućce.

4. Test na ojcostwo w ciąży możesz połączyć z badaniem zdrowia dziecka

Jeśli zdecydujesz się na badanie z wykorzystaniem płynu owodniowego, dziecko zostanie przebadane pod kątem obecności wad genetycznych, m.in. zespołu Downa, zespołu Turnera czy zespołu Pataua. Dzięki temu będziesz mieć pewność nie tylko co do ojcostwa, ale też zdrowia dziecka i jego prawidłowego rozwoju.

5. Test na ojcostwo w ciąży pozwoli Ci zaplanować przyszłość

Swoją, dziecka oraz bliskich. Umożliwi też odzyskanie kontroli i unormowanie sytuacji prawnej, np. uznanie dziecka. Dzięki wynikowi odzyskasz też spokój ducha i harmonię wewnętrzną, zniwelujesz stres i zadbasz o rodzinę. To bardzo ważne szczególnie w ciąży, gdy każdy stres może niekorzystnie wpłynąć na dziecko.

Co więcej, mały człowiek od samego początku będzie miał świadomość co do swojej tożsamości, dzięki czemu możliwy będzie jego prawidłowy rozwój. Zadbasz również o relacje i szczere więzi w rodzinie.

.

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 08/08/2017, Data aktualizacji: 04/02/2021

Wpisany w:: Cena testu na ojcostwo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium