Cena testów na ojcostwo w ciąży sprawdź ceny testów DNA
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Jesteś: Ustalenie ojcostwa w ciąży > Cena testów na ojcostwo w ciąży

Cena testów na ojcostwo w ciąży

Cena testów na ojcostwo w ciąży

Cena testów na ojcostwo w ciąży

Cena testów na ojcostwo w ciąży zależy od sposoby pobierania próbek DNA dziecka i waha się między ok. 2000 złotych a ok. 6000 złotych. Próbki pobrać można z krwi matki – DNA dziecka zostaje z niej wyizolowane albo podczas badań w ciąży, bezpośrednio od płodu. Badanie ojcostwa w ciąży daje tak samo pewny wynik jak to po narodzinach dziecka.

Cena testów na ojcostwo w ciąży – próbki z krwi

Przy wykonaniu badania z próbki krwi cena testów na ojcostwo wynosi ok. 6000 złotych. Ten typ badania można zlecić już po 10. tygodniu ciąży – polega on na pobraniu krwi od matki, a następnie wyizolowaniu z niej DNA dziecka. Takie DNA jest identyczne z tym, które będzie miało dziecko po narodzinach, a izolacja jest możliwa, ponieważ materiał genetyczny dziecka znajduje się w krwiobiegu matki w ilości, która wystarczy do wykonania pewnego testu.

Pobranie próbki jest szybkie i komfortowe – przypomina badanie morfologiczne krwi. Próbkę DNA dziecka laboratorium porównuje z próbką od mężczyzny – wymazem z policzka. Ustala ich profile genetyczne, które następnie są zestawiane, co umożliwia wykluczenie lub potwierdzenie ojcostwa w sposób pewny i jednoznaczny.

Cena testów na ojcostwo w ciąży – inne próbki

Cena testów na ojcostwo w ciąży z innych próbek wynosi ok. 2000-2500 złotych. Badanie ojcostwa w ciąży wykonywane jest wtedy z próbek, które pobierane są bezpośrednio od płodu – fragmentów kosmówki lub płynu owodniowego. DNA pobiera się wtedy w czasie badań prenatalnych: biopsji kosmówki – od 11. tygodnia ciąży albo amniopunkcji od 15. tygodnia. Ta metoda umożliwia dodatkowo zbadanie dziecka pod kątem występowania ewentualnych wad genetycznych, np. zaniku mięśniowego czy zespołu Downa. Dzięki temu za jednym razem uzyskuje się pewność nie tylko co do ojcostwa, ale także zdrowia dziecka.

DNA dziecka zostaje porównane z DNA matki oraz mężczyzny, od których można pobrać je w formie wymazów z policzka lub tzw. mikrośladów. Mikrośladami mogą być m.in. zużyta szczoteczka do zębów czy chusteczka higieniczna, niedopałek papierosa lub włosy z cebulkami.


Zobacz też:

 

Cena testów na ojcostwo w ciąży
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 18/08/2016

Wpisany w:: Ustalenie ojcostwa w ciąży

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.