Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: porady > Związek na odległość – 5 najważniejszych wskazówek

Związek na odległość – 5 najważniejszych wskazówek

Związek na odległość to nie lada wyzwanie, które wymaga wytrwałości i trochę poświęcenia… Na stałe lub chwilowo znajdujesz się właśnie w takiej sytuacji? Na pewno szukasz rad, które pomogą Ci utrzymać taką relację. Poznaj 5 najważniejszych wskazówek!

związek na odległość

1. Związek na odległość musi mieć zasady

Jeśli rozłąka wynika z wyjazdu jednego z Was – na przykład do pracy za granicę – powinniście być co do niej zgodni. W przeciwnym razie ktoś może czuć się porzucony, co spowoduje obwinianie i spięcia. Ustalcie też oczekiwania w stosunku do związku i Waszych zachowań. Dzięki temu unikniecie niepotrzebnych konfliktów i niedomówień. Pamiętajcie o uczciwości, szacunku i wzajemnym zrozumieniu!

Ciekawy artykuł: Psychologia zdrady – to warto wiedzieć

2. Bądźcie w kontakcie… ale nie 24 godziny na dobę

Telefon i internet umożliwiają codzienny kontakt – bez względu na porę dnia. Smsy, maile, czaty, wideorozmowy, rozmowy telefoniczne, komunikatory… To doskonałe narzędzia, by być choć trochę bliżej i rozmawiać ze sobą na wszystkie tematy. I nie tylko…

Pamiętaj jednak, że oboje potrzebujecie przestrzeni, więc zasypywanie partnerki wiadomościami 24 godziny na dobę i zdenerwowanie, gdy nie odzywa się 5 minut mogą odbić się na związku niekorzystnie.

3. Róbcie rzeczy razem – na odległość!

Chociaż nie możecie być obok siebie fizycznie, wciąż macie szansę spędzać czas razem. Gry online, czytanie na głos w czasie wideorozmowy, wspólne słuchanie muzyki, spacer z telefonem w ręku czy oglądanie w tym samym czasie tego samego filmu… To wszystko zbliży Was do siebie i pozwoli razem uczestniczyć w różnych czynnościach. Zyskacie też dodatkowe wspólne tematy.

Sprawdź: Urodzenie dziecka po rozwodzie – to może Cię zaskoczyć

4. Róbcie sobie drobne niespodzianki

Chociaż dzieli Was wiele kilometrów, wciąż możecie robić sobie niespodzianki i prezenty! Możesz na przykład zamówić produkt ze sklepu internetowego bezpośrednio na adres partnerki, napisać własnoręcznie list miłosny czy przesłać kilka wywołanych zdjęć lub inny osobisty przedmiot (np. składankę ulubionej muzyki na pendrivie).

5. Dobrze wykorzystajcie czas, który macie osobno

Chociaż Twoja partnerka nie znajduje się blisko Ciebie (przynajmniej ciałem…), wcale nie musisz spędzać czasu tylko na tęsknocie! Skup się na sobie: chodź na siłownię, rozwijaj hobby, zapisz na kurs. Nie zapominaj o tym, że Ty też jesteś ważny i masz prawo do ciekawego spędzania czasu. To pozwoli Wam również znaleźć nowe tematy do rozmowy, a może i wspólne hobby?

Zobacz też: Tego nie wiedziałeś o testach DNA na ojcostwo!

3/5 - (1 głosów / głosy)
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 03/11/2017

Wpisany w:: porady, Związek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium