Tego nie wiedziałeś o testach DNA na ojcostwo! Pewnytato.pl Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Testy na ojcostwo > Tego nie wiedziałeś o testach DNA na ojcostwo!

Tego nie wiedziałeś o testach DNA na ojcostwo!

Test DNA na ojcostwo to najpewniejszy sposób sprawdzenia, czy dany mężczyzna to ojciec danego dziecka. Jeśli masz więc jakiekolwiek wątpliwości, możesz rozwiać je w prosty sposób. Poznaj najważniejsze fakty o tym badaniu!

test dna na ojcostwo

Jednoznaczny test DNA na ojcostwo – już od 8. tygodnia ciąży

Wtedy możesz wykonać badanie na podstawie krwi matki, którą pobiera się tak, jak do morfologii. W jej krwiobiegu krąży DNA dziecka, które zostanie wyizolowane. Później będzie porównane z materiałem rodziców. testy na ojcostwo możesz wykonać też z płynu owodniowego po 15 tygodniu ciąży lub gdy dziecko jest już na świecie.

Test DNA na ojcostwo – może być prywatny lub sądowy

Badanie na ustalenie ojcostwa w ciąży i po narodzinach – dla własnej wiedzy – jest testem prywatnym. Wówczas może być wykonane również anonimowo. Test do celów sądowych wymaga natomiast sprawdzenia tożsamości badanych, pobrania próbek w placówce i zachowania określonej procedury formalnej. Wynik takiego badania jest uznawany przez sąd za dowód rozstrzygający, m.in. w sprawach o ustalenie ojcostwa.

Do testu DNA na ojcostwo wykorzystasz dowolne próbki

Ich rodzaj zależy od tego, na jakie badanie się zdecydujesz. Test prywatny po narodzinach dziecka wykonuje się na podstawie wymazów z policzka lub dowolnych przedmiotów z DNA badanych. Mogą to być m.in. używane szczoteczki do zębów, włosy z cebulkami, słomka od napoju, sztućce czy smoczek.

Do testu w ciąży wykorzystuje się krew od dziecka i matki oraz wymaz z policzka od mężczyzny lub płyn owodniowy od dziecka i dowolne próbki rodziców. Badania ojcostwa do celów sądowych wymaga wymazów z policzka lub krwi od wszystkich uczestników.

Wynik testu DNA na ojcostwo – zawsze pewny

Nie ma znaczenia, jaki rodzaj badania i próbek wybierzesz. Analizowane w badaniu fragmenty DNA zostały ustalone już w momencie poczęcia i nie zmieniają się przez całe życie. Z tego powodu jednoznaczne wykluczenie lub potwierdzenie ojcostwa jest możliwe jeszcze w ciąży lub po narodzinach dziecka. Co więcej, DNA jest identyczne w każdej komórce organizmu (naskórku, krwi, ślinie i innych wydzielinach).

Test DNA na ojcostwo zapewnia spokój na całe życie

Wystarczy jedno badanie, by cieszyć się spokojem ducha i pewnością już zawsze. Wynik pozwala również odzyskać kontrolę nad swoim życiem i zaplanować przyszłość oraz odpowiednio zaopiekować się całą rodziną. Pewność co do ojcostwa jest ważna także dla prawidłowego rozwoju dziecka. Brak pewności co do przynależności może bowiem spowodować w jego życiu chaos i stres.

Zobacz też: Zyskaj spokój ducha na całe życie

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 14/09/2017, Data aktualizacji: 22/09/2020

Wpisany w:: Testy na ojcostwo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium