Testy DNA pod lupą i ich cena - dowiedz się o nich więcej Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Testy DNA pod lupą i ich cena

Testy DNA pod lupą i ich cena

Znajomość genów daje nam możliwość na wgląd wewnątrz organizmu. Testy DNA nie tylko identyfikują nasz wygląd, ale dają także możliwość rozpoznania chorób, tolerancję na lekarstwa czy rozpoznanie ojcostwa. Na pewno test DNA nie należy do najtańszych, jednak jego możliwości są bardzo obszerne i pomocne. Nie należy kierować się wyłącznie ceną przy wyborze laboratorium na przeprowadzenie badania.

Testy DNA cena od czego zależy, Jaka jest cena testu DNA w ciąży, Jaka jest cena testu DNA po narodzinach, Czy cenę testu DNA można rozłożyć na raty

Spis treści:
Testy DNA cena – od czego zależy?
Jaka jest cena testu DNA w ciąży?
Jaka jest cena testu DNA po narodzinach?
Czy cenę testu DNA można rozłożyć na raty?

Testy DNA cena – od czego zależy?

Cena testów DNA uzależniona jest po pierwsze od wyboru laboratorium, a po drugie od tego co dokładnie zawiera oferta. Jest to najważniejszy wyznacznik przy cenie owego testu. Badania genetyczne kosztują od około 300 złotych, do nawet ponad 10 tysięcy złotych. Gdy podczas badania bierze się pod lupę jeden gen cena jest najmniejsza z wymienionych.

Jaka jest cena testu DNA w ciąży?

Cena testu DNA w ciąży waha się pomiędzy 2000 zł. a ok. 7000 zł. Rozbieżność cenowa jest spowodowana tym, że istnieje kilka sposobów na przeprowadzenie skutecznych badań. Mogą zostać zrobione poprzez wyizolowane z krwi matki albo pobrane podczas badań w ciąży – z fragmentów kosmówki bądź płynu owodniowego. Są wyróżnione dwa momenty, w których dokonuje się tychże badań – w czasie ciąży i po narodzinach. W jakim przypadku wynik jest bardziej wiarygodny? Odpowiedź jest prosta, bowiem w obu fazach wynik ma tę samą trafność.

Jaka jest cena testu DNA po narodzinach?

Został już umówiony cennik w fazie ciąży, ale jaka jest cena testu dna po narodzinach? W tym przypadku finansowo wygląda to o wiele lepiej, ponieważ cena jest w granicach od 600 zł. do 2500 zł. Skąd bierze się rozrzut cenowy? Wiele zależy od laboratorium i czasu, po których zostanie stwierdzony wynik. Niektóre instytucje oferują nawet 24 godziny od momentu rozpoczęcia testu, a inne znacznie dłużej.

Czy cenę testu DNA można rozłożyć na raty?

W obecnych czasach znacznie rozwinął się system przeprowadzania badań, a także ich płatności. Zatem czy cenę testu DNA można rozłożyć na raty? Zdecydowanie tak, wiele instytucji oferuje ową usługę, dając klientowi dużo możliwości jak tę ratę spłacić. Przykładowo czy zostanie ona uiszczona w wielkości 5 rat, czy 60. Dlatego nie należy się martwić o długość kwestii finansowych przy tego typu badaniu.

Data publikacji: 25/04/2019, Data aktualizacji: 16/09/2020

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium