Test na ojcostwo - cena i ważne informacje - Pewnytato.pl Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Test na ojcostwo – cena i ważne informacje

Test na ojcostwo – cena i ważne informacje

Test na ojcostwo to badanie genetyczne. Za jego pomocą sprawdza się istnienie pokrewieństwa pomiędzy ojcem a dzieckiem. Mężczyźni zazwyczaj zlecają ich wykonanie aby dowieść lub dowiedzieć się, czy są biologicznymi ojcami swoich dzieci, natomiast kobiety wykonują je wtedy, gdy wychowując dziecko dążą do uzyskania alimentów. Zdarza się, że kobieta w taki sposób chce udowodnić mężczyźnie swoją wierność.

Ile kosztuje test na ojcostwo, Czy test na ojcostwo jest pewny, Kiedy można zrobić test na ojcostwo, Ile kosztuje test na ojcostwo przez sąd

Spis treści:

Ile kosztuje test na ojcostwo?
Czy test na ojcostwo jest pewny?
Kiedy można zrobić test na ojcostwo?
Ile kosztuje test na ojcostwo przez sąd?

Ile kosztuje test na ojcostwo?

Dla osoby poszukującej laboratorium, gdzie będzie mogła wykonać test na ojcostwo najważniejszym kryterium jest cena badania. Sprawdzając ją w szeregu różnych punktach okazuje się, że to badanie można wykonać w cenie od 600 do 1800 zł. Na duże zróżnicowanie ceny testu na ojcostwo wpływa jakość stosowanych do badania czynników. Laboratoria, które wykorzystują tańsze odczynniki do badania próbki DNA są w stanie obniżyć koszt usługi.

Czy test na ojcostwo jest pewny?

Test na ojcostwo jest jednoznaczny, wyklucza lub potwierdza ojcostwo, nie pozostawiając wątpliwości. Tak jednoznaczna ocena jest możliwa dzięki schematowi dziedziczenia DNA. Każdy człowiek dziedziczy DNA po swoich rodzicach w stosunku: 50% od matki i 50% od ojca. Duża część materiału genetycznego zawarta w DNA jest wspólna dla całego naszego gatunku. Użycie już 16 markerów genetycznych do badania ustala ojcostwo na poziomie pewności, a zastosowanie ich w ilości 24 powoduje, że dokładność badania jest 1000 razy pewniejsza.

Kiedy można zrobić test na ojcostwo?

Test na ojcostwo można przeprowadzić jeszcze w okresie ciąży kobiety i daje on tak samo pewny wynik jak badanie DNA urodzonego już dziecka. W krwiobiegu matki krąży wolne DNA płodu, dlatego próbkę w tym okresie pobiera się z krwi ciężarnej i można to już zrobić od 10 tygodnia ciąży.

Ile kosztuje test na ojcostwo przez sąd?

Sądowe badanie DNA na ojcostwo można wykonywać w prywatnych laboratoriach. Koszt takiego obadania to ok.1500 zł . Ta stosunkowo wysoka kwota wynika z konieczności zastosowania specjalnych procedur niezbędnych dla właściwej oceny sądu.

Data publikacji: 25/04/2019, Data aktualizacji: 04/02/2021

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium