Test DNA na ojcostwo - w jaki sposób można go wykorzystać?
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Jesteś: Testy na ojcostwo > Test DNA na ojcostwo – w jaki sposób można go wykorzystać?

Test DNA na ojcostwo – w jaki sposób można go wykorzystać?

Test DNA na ojcostwo umożliwia całkowicie jednoznaczne wykluczenie lub potwierdzenie ojcostwa. Z tego powodu wynik takiego badania służy nie tylko do własnych celów, ale wykorzystywany jest też w sądzie. W jaki sposób?

test dna na ojcostwo

Test DNA na ojcostwo – pozwala odzyskać spokój

Już od 8 tygodnia ciąży możesz odzyskać spokój i rozwiać swoje wątpliwości. Jeszcze zanim dziecko się urodzi, można bowiem wykonać pewny test DNA na ojcostwo. Dzięki wynikowi masz możliwość rozwiania wątpliwości już na tym etapie, aby przygotować się do rodzicielstwa i zmniejszyć stres, który Ci towarzyszy. Rezultat badania genetycznego to także szansa na poprawę relacji i stworzenie pięknych rodzinnych więzi – bez niepotrzebnego obwiniania.

Test DNA na ojcostwo a uznanie dziecka

Jeśli chcesz uznać dziecko pozamałżeńskie (przed narodzinami lub po), wynik testu DNA na ojcostwo zapewni Ci całkowitą pewność. Dzięki temu będziesz mógł dobrowolnie uznać dziecko, którego na pewno jesteś biologicznym ojcem. Zyskasz więc wszystkie przywileje i obowiązki wynikające z tego faktu, a dziecko będzie miało kochającego tatę.

Test DNA na ojcostwo a sądowe ustalenie ojcostwa

Wynik testu DNA na ojcostwo (wykonywanego w specjalnej procedurze) jest dla sądu najpewniejszym dowodem w tego typu sprawach. Jeśli więc toczy się sprawa o sądowe ustalenie ojcostwa, najlepiej zdecydować się na test do celów sądowych. Pamiętaj, że badanie prywatne może być dowodem wstępnym.

Test DNA na ojcostwo a zaprzeczenie ojcostwa

Jeśli chcesz zaprzeczyć ojcostwo, również w tym przypadku rezultat sądowego badania DNA na ojcostwo będzie dowodem rozstrzygającym. Gdy termin na złożenie pozwu przez Ciebie już minął, wynik możesz wykorzystać także w piśmie do prokuratora z prośbą o wszczęcie postępowania – będzie on dla niego najważniejszym argumentem.

Test DNA na ojcostwo – zawsze pewny wynik

DNA jest takie samo w każdej komórce organizmu, dlatego wynik zawsze jest pewny – bez względu na to, jaka próbka zostanie wykorzystana. Co ważne, analizowane w badaniu fragmenty DNA nie zmieniają się, a ich ustalenie następuje w momencie poczęcia.

Zobacz też: 


 

Test DNA na ojcostwo – w jaki sposób można go wykorzystać?
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Dowiedz się więcej:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

test na ojcostwo w ciąży baner