Kiedy w ciąży można zrobić test na ojcostwo? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Ustalenie ojcostwa w ciąży > Kiedy w ciąży można zrobić test na ojcostwo?

Kiedy w ciąży można zrobić test na ojcostwo?

Może wydaje Ci się to niemożliwe, ale dzisiaj mamy niezwykłe możliwości wykonania badań na ojcostwo już na wczesnym etapie ciąży. Nie musisz czekać, aż maluszek pojawi się na świecie. Test na ojcostwo możesz wykonać znacznie wcześniej, jeszcze przed narodzinami. Możesz zrobić taki test już od 8 tygodnia ciąży. Wtedy wystarczy jedynie próbka krwi matki i wymaz z policzka. Dzięki wykonaniu testu na ojcostwo wiele zyskasz. Na pewno spokój, który w ciąży jest niezwykle istotny dla prawidłowego rozwoju dziecka, a także wczesną możliwość załatwienia kwestii prawnych związanych z wychowaniem i opieką nad dzieckiem.

Tego dowiesz się z artykułu:

Kiedy w ciąży można zrobić test na ojcostwo?

Pierwszym momentem, w którym można zrobić badanie na ojcostwo, jest 8 tydzień ciąży. Wtedy wystarczy pobrać od matki próbkę krwi i wymaz z policzka. Pozwoli to na zbadanie wolnego płodowego DNA, znajdującego się w jej krwi.

Badanie zapewnia bezpieczeństwo zarówno Tobie, jak i dziecku. Można je wykonać w 250 placówkach lub podczas domowej wizyty pielęgniarki. Później próbki są przesyłane do jednego z wyspecjalizowanych w badaniach genetycznych laboratorium, znajdującego się w Stanach Zjednoczonych.

Inne badanie można wykonać w 15 tygodniu ciąży. Wtedy jest to badanie płynu owodniowego, w którym znajduje się dziecko.

Na czym polega badanie ojcostwa od 8 tygodnia ciąży?

Samo badanie jest niezwykle proste. Wystarczy pobrać próbkę krwi od matki dziecka oraz wymaz z policzka.  Podczas tego badania wynik opiera się o wolne płodowe DNA znajdujące się we krwi mamy.

Jeśli chcesz wykonać takie badanie, koniecznie udaj się do jednego z punktów poboru próbek lub skorzystaj z wizyty pielęgniarki w swoim domu.

Na czym polega badanie ojcostwa od 15 tygodnia ciąży?

W 15 tygodniu ciąży badanie wygląda nieco inaczej. Próbki pobiera się z płynu owodniowego. Całe badanie jest bardzo bezpieczne, ponieważ wykonuje się je pod kontrolą USG. Badanie przeprowadza w Polsce jedynie 5 najlepszych specjalistów, z wysokim poziomem kwalifikacji w tej dziedzinie. Ich doświadczenie pozwala na bezpieczne i szybkie wykonanie testu.

Podczas badania rodzice mają możliwość skorzystania z bezpłatnych badań genetycznych dotyczących najczęściej występujących chorób genetycznych u dzieci (m.in. jest to zespół Downa). Jeśli chciałabyś wiedzieć czy z Twoim maluszkiem wszystko jest w porządku, możesz wykonać takie badanie ojcostwa w ciąży.

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 10/05/2021

Wpisany w:: Ustalenie ojcostwa w ciąży

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium