Jaka jest cena ustalenia ojcostwa? Dowiedz się więcej. Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Ustalenie ojcostwa > Jaka jest cena ustalenia ojcostwa?

Jaka jest cena ustalenia ojcostwa?

Jaka jest cena ustalenia ojcostwa

To jaka jest cena ustalenia ojcostwa zależy od tego, jaki to rodzaj badania (prywatne, sądowe, w ciąży), liczby badanych, rodzaju próbek i czasu wykonania testu. Cena ustalenia ojcostwa może wynosić od 600 do 2500 złotych przy teście po urodzeniu dziecka albo od 2000 do 7000 złotych, jeśli wykonywany jest w ciąży.

Jaka jest cena ustalenia ojcostwa do celów prywatnych

Cena testu na ojcostwo do celów prywatnych wynosi między 600 a 2500 złotych. Ma to związek zarówno z propozycją danego laboratorium i jego ofertą, jak również miejscem, w którym pobiera się próbki DNA (w domu, w laboratorium), liczbą badanych (mogą to być 3 osoby lub dwie – wyłącznie mężczyzna i dziecko) i rodzajem próbek (wymazy z policzka albo mikroślady, np. paznokcie ze skórkami czy zużyta guma do żucia). To wszystko ma wpływa na to jaka jest cena ustalenia ojcostwa.

Cena może się zmienić także w momencie wyboru czasu realizacji i oczekiwania na wynik badania. W niektórych laboratoriach można wybrać test ekspresowy, którego wynik zostaje podany już po 24-48 godzinach od pobrania próbek.

Sprawdzając jaka jest cena ustalenia ojcostwa w celach prywatnych, warto również skoncentrować się na liczbie analizowanych w danym laboratorium markerów. Analiza 24 markerów DNA to gwarancja zawsze pewnego wyniku – bez względu na to, czy badana jest także próbka matki. Obecnie test na ojcostwo można wykonać nawet na 34 markerach DNA.

Często dostępne są także dodatkowe opcje i elementy badania ojcostwa, które mają wpływ na jego cenę. Można zdecydować się więc np. na gwarancję próbek, czy wynik w obcym języku.

Jaka jest cena ustalenia ojcostwa do celów sądowych

Cena ustalenia ojcostwa do celów sądowych wynosi od ok. 1400 do ok. 1800 złotych. Jest to związane z koniecznością zachowania procedur sądowych – zarówno w czasie pobieranie próbek, jak i wykonywania samego testu. Wynik testu ojcostwa do celów sądowych musi zawierać także specjalną ekspertyzę, którą wystawia ekspert ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa. Pełni on funkcję biegłego sądowego.

Rozbieżności, jakie istnieją w cenach ustalenia ojcostwa w przypadku takiego rodzaju testów nie są wysokie. Nie uda się jednak wykonać testu do celów sądowych za kilkaset złotych. To jaka jest cena może ustalenia ojcostwa się odrobinę różnić ze względu na wybór czasu oczekiwania oraz dodatkowe porady prawne lub genetyczne. Można wykupić np. test ekspresowy – jego wynik będzie dostępny w 48 godzin.

Jaka jest cena ustalenia ojcostwa w ciąży

Jeśli chodzi o to jaka jest cena ustalania ojcostwa w ciąży, to może ona wynosić 2000-2500 złotych lub do 7000 tysięcy złotych. Taka różnica wynika z możliwości wyboru metody pobierania próbek DNA dziecka. Pobranie ich bezpośrednio od płodu, podczas badań prenatalnych, kosztuje 2000-2500 złotych. Taki test wykonać można po 15. tygodniu ciąży. Analizowane DNA pochodzi z  płynu owodniowego, a laboratorium może dodatkowo przebadać je pod kątem występowania wad genetycznych. Druga metoda to izolacja DNA dziecka z krwi matki, co może być wykonane po 10. tygodniu ciąży. W tym okresie w krwiobiegu kobiety znajduje się bowiem wystarczająca ilość materiału genetycznego dziecka. Cena ustalenia ojcostwa w ciąży z krwi matki to ok. 7000 złotych.


Zobacz też:

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 19/08/2016, Data aktualizacji: 15/09/2020

Wpisany w:: Ustalenie ojcostwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium