Jak ustalić ojcostwo w Polsce, gdy jesteś za granicą Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Badania DNA > Test DNA nie zna granic, czyli o tym jak ustalić ojcostwo w Polsce, gdy jesteś za granicą

Test DNA nie zna granic, czyli o tym jak ustalić ojcostwo w Polsce, gdy jesteś za granicą

Test ojcostwa z zagranicy

Przebywasz za granicą, ale chciałbyś ustalić ojcostwo korzystając z usług polskiej firmy. W tym celu nie musisz wcale przyjeżdżać do kraju, aby tutaj wykonać badanie. Profesjonalne firmy oferujące testy DNA na ustalenie ojcostwa rozumieją indywidualne potrzeby swoich klientów i dostosowują swoją ofertę tak, aby sprostać twoim oczekiwaniom.

Proces „testowania” jest uproszczony do minimum, a odległość dzieląca zleceniodawcę od usługodawcy nie stanowi żadnego problemu. Nawet wówczas, gdy osoby, od których trzeba pobrać materiał do analizy przebywają w różnych krajach, możliwe jest wykonanie testu na ojcostwo bez konieczności opuszczania miejsca zamieszkania przez którąkolwiek z nich. Jeśli decydujesz się na wykonanie badania w Polsce, podczas gdy ty sam (lub inne osoby, uczestniczące w badaniu) przebywasz za granicą masz dwie możliwości dotyczące pobrania materiału:

  • samodzielnie, za pomocą zestawu testowego przesłanego przez usługodawcę
  • korzystając z pomocy w punkcie pobrań

Chcesz pobrać materiał do testu samodzielnie?

To naprawdę nic trudnego! Pobranie materiału genetycznego do testu DNA w kierunku ustalenia ojcostwa zajmuje zaledwie kilka chwil i jest całkowicie bezbolesne. Usługodawca przesyła Ci pocztą ( bez względu na to, w jakim kraju obecnie się znajdujesz) zestaw wymazówek, za pomocą których pobierzesz materiał genetyczny ( wymaz z wewnętrznej strony policzka). Następnie wysyłasz próbki na podany adres i spokojnie czekasz na wynik testu.

Masz obawy przed samodzielnym pobraniem materiału?

Jeśli samodzielne pobranie materiału przysparza Ci obaw, wówczas możesz to uczynić w punkcie pobrań (placówka, z którą współpracuje usługodawca). Jeśli jesteś zainteresowany tym wariantem powinieneś skontaktować się z wybraną przez Ciebie firmą, która poinformuje Cię o tym, gdzie możesz dokonać pobrania materiału.

Test sądowy na odległość?

Przebywając za granicą masz możliwość ustalenia ojcostwa zarówno do celów prywatnych jak i sądowych. W przypadku tego drugiego testu usługodawca zlokalizuje lekarza ( najlepiej polskiego pochodzenia), który pobierze materiał do badania zgodnie z protokołem sądowym. Nie musisz się o nic martwić gdyż cały trud związany z badaniem ojcostwa (począwszy od wskazania miejsca pobrania materiału a kończąc na transporcie kurierskim) spoczywa na barkach wybranej firmy. Dzięki zachowaniu odpowiedniej procedury podczas badania na ojcostwo, wynik testu DNA będziesz mógł wykorzystać, jako pełnowartościowy dowód w sądzie.

Jak zapłacić za badanie?

Jeszcze kilkanaście lat temu płatność na odległość stanowiłaby zapewne pewien kłopot, ale dziś nie jest to kwestia, która stanowi jakikolwiek problem. Płatności za badania DNA na ojcostwo możesz dokonać kartą online (czyli za pośrednictwem Internetu) lub przelewem międzynarodowym. Sam widzisz, że nawet odległość nie stoi na przeszkodzie do poznania prawdy.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania pisz na : pytanie@pewnytato.pl

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 10/10/2015, Data aktualizacji: 20/11/2020

Wpisany w:: Badania DNA, Test na ojcostwo z zagranicy, Testy na ojcostwo

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium