Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: alimenty > Jak uniknąć płacenia alimentów?

Jak uniknąć płacenia alimentów?

Gdy pojawiają się wątpliwości, czy alimenty płacone są na swoje dziecko, warto przeprowadzić badania DNA. Rezultat testu jest pewny, co pozwala jednoznacznie wykluczyć ojcostwo. Jak uniknąć płacenia alimentów? Podpowiadamy poniżej. 

jak uniknąć płacenia alimentów, jak uniknąć alimentów, jak uniknąć alimentów na dziecko

Tego dowiesz się z artykułu:

Jak uniknąć alimentów na dziecko? Czy to dziecko jest na pewno moje?

Jak uniknąć płacenia alimentów? Wykonaj test na ojcostwo!

Jak uniknąć alimentów? Jakie są kroki prawne?

Jak uniknąć alimentów na dziecko? Czy to dziecko jest na pewno moje?

Jest wiele sytuacji, w których mężczyźni płacą alimenty nie na swoje dziecko 👦. Zdarza się to często w związkach, w których maluch przychodzi na świat po krótkim czasie. Część par się rozpada 💔, a obowiązek alimentacyjny pozostaje.

Mężczyźni będący w stałych związkach również miewają wątpliwości, czy dziecko, które wychowują, pochodzi na pewno od nich. Gdy pojawiają się podejrzenia o zdradę ze strony partnerki, rodzą się różne myśli dotyczące ojcostwa. W niektórych wypadkach niewierność kobiety się potwierdza, ale jak uniknąć płacenia alimentów na dziecko?

Część mężczyzn składa wniosek o obniżenie alimentów 📃. Jest to możliwe, gdy spełnione są konkretne przesłanki, np. utrata pracy, obniżenie zarobków, problemy zdrowotne, przyjście na świat kolejnego dziecka mężczyzny 👶.

Jednak rozwiązanie takie może tylko zmniejszyć kwotę alimentów 💶, a nie zdjąć całkowicie z mężczyzny obowiązek ich uiszczania. Zatem jak uniknąć alimentów?

Jak uniknąć płacenia alimentów? Wykonaj test na ojcostwo!

Test na ojcostwo jest jedynym skutecznym rozwiązaniem 🧬, na to, by wykluczyć lub potwierdzić ojcostwo mężczyzny względem danego dziecka. Podczas badania wykorzystuje się materiał genetyczny uczestników i tworzy tzw. profil genetyczny (unikalny dla każdej osoby, odziedziczony po rodzicach – połowa po matce, połowa po ojcu) każdego z nich 🙎‍♀️🙎‍♂️. Test na ojcostwo wykonuje się raz w życiu, gdyż badane odcinki DNA nie ulegają zmianie. Jak uniknąć płacenia alimentów po przeprowadzonym teście na ojcostwo?

Jak uniknąć alimentów? Jakie są kroki prawne?

By uniknąć płacenia alimentów, należy wnieść pozew o ustalenie bezskuteczności uznania ojcostwa lub pozew o zaprzeczenie ojcostwa (charakter pozwu zależy od sytuacji formalnej mężczyzny). Najlepszym i najbardziej wiarygodnym dowodem w sprawie jest wynik testu wykluczający ojcostwo 📉. Badanie może być zlecone prywatnie lub przez sąd 👨‍⚖. W obu przypadkach wynik jest jednoznaczny. Jak uniknąć alimentów? Warto, by zlecenie prywatne miało charakter sądowego ustalenia ojcostwa, w którym wykorzystuje się specjalną procedurę, dzięki której wynik testu może być od razu potraktowany jako dowód rozstrzygający w sprawie, w szybkim czasie doprowadzający ją do finału. Rozsądnym rozwiązaniem jest zlecenie badań na ojcostwo jeszcze przed rozpoczęciem procesu – to pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze ⏱💰. Rozprawa zakończy się znacznie szybciej, a i cena badania ojcostwa zlecona prywatnie będzie niższa niż ze skierowaniem od sądu.

 

To może Cię zainteresować: Jak obniżyć alimenty? 

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 21/12/2021, Data aktualizacji: 21/07/2022

Wpisany w:: alimenty, porady, Prawo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium