Czy da się ustalić ojcostwo w czasie ciąży? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Ustalenie ojcostwa w ciąży > Czy da się ustalić ojcostwo w czasie ciąży?

Czy da się ustalić ojcostwo w czasie ciąży?

Uciążliwe wątpliwości i niepewność co do ojcostwa potrafią spędzać sen z powiek… Czy da się ustalić ojcostwo w czasie ciąży? Otóż tak – i wcale nie jest to trudne, jak mogłoby się wydawać. Nauka coraz większymi krokami idzie do przodu, a współczesna genetyka pozwala sprawdzić ojcostwo już na samym początku ciąży – nawet w ósmym tygodniu. Jak więc zapobiec niepewności, pokonać stres i ustalić ojcostwo w trakcie ciąży?

Tego dowiesz się z artykułu:

Czy da się ustalić ojcostwo w czasie ciąży?
Jak ustalić ojcostwo w czasie ciąży?
Dlaczego warto ustalić ojcostwo w czasie ciąży?

Czy da się ustalić ojcostwo w czasie ciąży?

Dyskretne testy na ojcostwo jak najbardziej można wykonać nawet na początku trwania ciąży, a testy wykonywane w tym czasie są równie wiarygodne co te wykonane już po narodzinach dziecka.

Sprawdzenie ojcostwa i wykonanie takiego testu już podczas ciąży pozwoli przyszłym rodzicom odzyskać wewnętrzny spokój, zniwelować stres, obawy i niepewność oraz poświęcić czas na przygotowanie się do roli matki i ojca.

Jak ustalić ojcostwo w czasie ciąży?

W zależności od sytuacji, w której się znajdujemy, w czasie ciąży możemy zdecydować się na dwa rozwiązania.

  1. Test na ojcostwo od ósmego tygodnia ciąży – najwcześniejsze dostępne badanie na ojcostwo w Polsce. Taki test wykonywany jest dzięki opatentowanej metodzie w nowoczesnym laboratorium, a do jego wykonania potrzebna jest jedynie próbka krwi ciężarnej kobiety oraz wymaz z jamy ustnej domniemanego ojca. Co ważne próbki mogą zostać pobrane aż w 250 punktach pobrań lub podczas wizyty pielęgniarki w domu.
  2. Test na ojcostwo od piętnastego tygodnia ciąży – ten test jest dużo bardziej dyskretny od poprzedniego, gdyż próbki od domniemanego ojca mogą zostać pobrane z dowolnego materiału – nawet takiego jak niedopałek papierosa, nadgryzione ciastko bądź osobista szczoteczka do zębów. Próbką dziecka jest natomiast płyn owodniowy pobierany w wyspecjalizowanym gabinecie, na przystosowanym do tego sprzęcie i pod kontrolą USG. Zabieg ten wykonywany jest u jednego z pięciu najlepszych specjalistów w kraju, a oprócz wyniku na ojcostwo badanie to pozwala uzyskać informacje o najczęściej występujących wadach genetycznych – takich jak między innymi zespół Downa.

Dlaczego warto ustalić ojcostwo w czasie ciąży?

Ustalenie ojcostwa w czasie trwania ciąży niesie za sobą bardzo długi szereg korzyści w szczególności dla przyszłych rodziców jak i ich dziecka.

  • Badanie pozwala uzyskać pewność i spokój na zawsze, ponieważ taki test daje tak samo wiarygodny wynik jak ten wykonany po narodzinach.
  • Daje możliwość unormowania sytuacji prawnej i zaplanowania przyszłości rodziny oraz życia.
  • Pozwala w pełni skupić się na przygotowywaniu do nowej, ważnej roli oraz cieszyć się ciążą.
Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 29/03/2021, Data aktualizacji: 23/04/2021

Wpisany w:: Ustalenie ojcostwa w ciąży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium