Badanie mikrośladów - jak wykorzystać je do ustalenia ojcostwa? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Badanie mikrośladów – jak wykorzystać je do ustalenia ojcostwa?

Badanie mikrośladów – jak wykorzystać je do ustalenia ojcostwa?

Badanie mikrośladów coraz częściej wykorzystywane jest podczas ustalania ojcostwa. Na czym polega badanie mikrośladów, zwanych inaczej próbkami dyskretnymi? Poniżej przedstawiamy Ci kiedy warto zdecydować się na badanie mikrośladów, a także ile zapłacisz za badanie i ile będziesz czekać na jego wyniki.

Na czym polega badanie mikrośladów?
Kiedy najlepiej zdecydować się na badanie mikrośladów?
Jaka jest cena badania mikrośladów?
Ile czeka się na wyniki badania mikrośladów?

Na czym polega badanie mikrośladów?

Badanie mikrośladów to analiza próbek, nawet tych najmniejszych, zawierających materiał genetyczny. Wykonywane w certyfikowanym laboratorium posiadającym doświadczenie w badaniu mikrośladów, daje gwarancję otrzymania pewnego wyniku badania na rodzicielstwo. Badanie mikrośladów może być wykonane z wielu rodzajów próbek, m.in. z niedopałka papierosa, włosa z cebulką czy też fragmentu naskórka.

Kiedy najlepiej zdecydować się na badanie mikrośladów?

Na badanie mikrośladów najlepiej zdecydować się w sytuacji, kiedy masz wątpliwości co do swojego ojcostwa. Wynik otrzymanego testu na ojcostwo da Ci odpowiedź na nurtujące Cię pytanie, czy na pewno jesteś ojcem danego dziecka. Ponieważ badanie DNA nie wymaga Twojej obecności w placówce i może być przeprowadzone na podstawie analizy przedmiotów codziennego użytku, możesz wykonać badanie na odległość. Wystarczy zamówić specjalny zestaw do pobierania materiału genetycznego i odesłać go do laboratorium.

Jaka jest cena badania mikrośladów?

Cena za badanie na ojcostwo z mikrośladów może wahać się od ok. 500 do nawet 1 500 złotych. Przed wybraniem laboratorium, w którym zdecydujemy się wykonać badanie należy sprawdzić, czy posiada ono odpowiednie certyfikaty oraz doświadczenie w analizowaniu mikrośladów. Niska cena testu na ojcostwo może także często wiązać się z dodatkowymi kosztami, które będziemy musieli ponieść na dalszych etapach badania, co w konsekwencji może przewyższyć koszt badania w doświadczonym laboratorium. Należy także pamiętać, że niska cena badania może świadczyć o niskiej jakości wydanego wyniku!

Ile czeka się na wyniki badania mikrośladów?

Badanie mikrośladów to skomplikowana analiza materiału genetycznego, jednak na jego wyniki czeka się stosunkowo niedługo, ponieważ zwykle jest to od 7 do 10 dni roboczych.

Data publikacji: 26/06/2021, Data aktualizacji: 03/08/2021

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium