Badania na ojcostwo z czego wynikają koszta? - Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Badania na ojcostwo z czego wynikają koszta?

Badania na ojcostwo z czego wynikają koszta?

Pewność związana z ojcostwem to bardzo istotna sprawa. Dlatego w celu jego potwierdzenia lub 100% wykluczenia warto wykonać badania na ojcostwo. Pomimo powszechnego przekonania koszta związane z przeprowadzeniem badań genetycznych nie są aż tak wysokie w porównaniu z możliwością poznania prawdy.

Od czego zależy cena za badanie na ojcostwo, Czy cena za badanie na ojcostwo zawsze jest taka sama, Czy cenę badania na ojcostwo można rozłożyć na raty, Gdzie sprawdzić cenę za badanie na ojcostwo

Od czego zależy cena za badanie na ojcostwo?
Czy cena za badanie na ojcostwo zawsze jest taka sama?
Czy cenę badania na ojcostwo można rozłożyć na raty?
Gdzie sprawdzić cenę za badanie na ojcostwo?

Od czego zależy cena za badanie na ojcostwo?

Cena badania na ojcostwo determinowana jest głównie jakością stosowanych odczynników, wdrożeniem przez laboratorium diagnostyczne normy ISO 17025 oraz ilością badanych markerów DNA. Wspomniana norma wymusza na centrach badawczych między innymi stosowanie odpowiednich procedur zgodnie z którymi przeprowadzane są badania DNA oraz proces zatrudnienia wysoko wykwalifikowanego personelu. Nie można także zapomnieć o innych istotnych czynnikach wpływających na cenę czyli np. rodzaj analizowanego materiału genetycznego oraz ilości osób, których test na ojcostwo dotyczy.

Czy cena za badanie na ojcostwo zawsze jest taka sama?

Ceny badania na ojcostwo są bardzo zróżnicowane. Oprócz wspomnianych wcześniej czynników wpływają na nią również charakter wykorzystania wyników uzyskanych na skutek przeprowadzonych testów DNA oraz od kogo i kiedy pobierany jest materiał genetyczny niezbędny do ich przeprowadzenia.

Czy cenę badania na ojcostwo można rozłożyć na raty?

Na terenie Polski funkcjonuje wiele laboratoriów genetycznych (zobacz: Jak wybrać laboratorium genetyczne) zajmujących się wykonywaniem badań na ojcostwo. Rozumiejąc położenie zarówno klientów jak i klientek wychodzą one na przeciw ich oczekiwaniom udostępniając możliwość finansowania wspomnianych badań także w systemie ratalnym. Cała procedura została sprowadzona do minimum formalności. Wśród wielu ofert dostępnych na rynku można znaleźć laboratoria, które umożliwiają rozłożenie opłat za zlecone badania na ojcostwo na 5 ,10 lub 60 rat.

Gdzie sprawdzić cenę za badanie na ojcostwo?

Cenę interesujących nas badań na ojcostwo można sprawdzić zarówno w internecie jak i placówkach stacjonarnych specjalizujących się w badaniach genetycznych.

Data publikacji: 24/08/2019, Data aktualizacji: 22/10/2019

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium