Badania DNA na ojcostwo – 6 najważniejszych faktów Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Testy na ojcostwo > Badania DNA na ojcostwo – 6 najważniejszych faktów

Badania DNA na ojcostwo – 6 najważniejszych faktów

Chcesz zyskać pewność co do ojcostwa i pozbyć się wątpliwości? Badania DNA na ojcostwo są wiarygodną metodą, dzięki której możesz to zrobić. Poznaj 6 najważniejszych faktów na ich temat i dowiedz się, dlaczego zawsze dają jednoznaczny wynik.

badania DNA na ojcostwo

1. Badania DNA na ojcostwo są dostępne już od 8. tygodnia ciąży

Już wtedy możliwy jest całkowicie pewny test, dzięki któremu wykluczysz lub potwierdzisz ojcostwo. To badanie na podstawie krwi matki, z której izoluje się DNA dziecka, a następnie porównuje z materiałem mężczyzny. Ustalenie ojcostwa w ciąży możliwe jest też po 15. tygodniu (z płynu owodniowego).

Badanie DNA na ojcostwo są dostępne również po narodzinach – do celów prywatnych (dla własnej wiedzy) lub sądowych.

2. Badania DNA na ojcostwo zawsze gwarantują pewny wynik

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się wykonać test w ciąży czy po narodzinach. Analizowane w teście fragmenty DNA są bowiem ustalone już w momencie poczęcia, a później się nie zmieniają. Są one również identyczne w każdej komórce organizmu.

3. Badania DNA na ojcostwo są najpewniejszym dowodem dla sądu

Chodzi o test ojcostwa do celów sądowych, który wykonuje się po narodzinach dziecka i z wykorzystaniem specjalnej procedury (m.in. pobranie próbek w placówce, sprawdzenie tożsamości badanych). Wynik może zostać użyty m.in. w sprawach o ustalenie ojcostwa czy alimenty. Rezultat badania DNA na ojcostwo do celów prywatnych bywa natomiast wykorzystywany jako dowód wstępny.

4. Badania DNA na ojcostwo możesz wykonać na podstawie dowolnych próbek

Których rodzaj zależy od tego, jaki test wybierzesz. Test sądowy wymaga wymazu z policzka lub krwi, natomiast prywatny po narodzinach – dowolnego elementu z materiałem genetycznym badanych. Mogą to być np. używana maszynka do golenia, używana szczoteczka do zębów, włosy z cebulkami, używane sztućce czy smoczek dziecka.

5. Badania DNA na ojcostwo możesz zrealizować bez wychodzenia z domu

Badanie na ustalenie ojcostwa do celów prywatnych nie wymaga wizyty w placówce. Możesz zamówić zestaw do pobierania próbek na dowolny adres przez internet lub telefon lub kupić go w aptece. Później wystarczy pobrać próbki i odesłać do laboratorium, by otrzymać pewny wynik.

6. Badania DNA na ojcostwo zapewniają spokój na zawsze

Wystarczy wykonać je raz w życiu, by pozbyć się wątpliwości i odzyskać harmonię wewnętrzną.  Pewny wynik pomaga też znów poczuć radość i poprawić relacje. To również szansa na zapewnienie pięknego dzieciństwa swojemu dziecku – bez niepotrzebnego chaosu czy niepewności co do własnej tożsamości.

Zobacz też: 5 najważniejszych faktów o badaniu ojcostwa w ciąży

 

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 06/09/2017, Data aktualizacji: 04/02/2021

Wpisany w:: Testy na ojcostwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium