5 najważniejszych faktów o badaniu ojcostwa w ciąży - pewnytato.pl Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Badania DNA > 5 najważniejszych faktów o badaniu ojcostwa w ciąży

5 najważniejszych faktów o badaniu ojcostwa w ciąży

Teraz masz możliwość zyskania całkowitej pewności co do ojcostwa jeszcze przed narodzinami dziecka. Pozwoli Ci to zmniejszyć nerwy, odzyskać harmonię i zaplanować przyszłość swoją, dziecka i bliskich. Badanie ojcostwa w ciąży to pewny sposób na pozbycie się wątpliwości. Sprawdź, co warto wiedzieć o tego typu teście DNA!

badanie ojcostwa w ciąży

Badanie ojcostwa w ciąży – 5 najważniejszych faktów

1. Badanie ojcostwa w ciąży daje tak samo pewny wynik jak po narodzinach

To jak najbardziej możliwe! Te fragmenty DNA, które analizuje się w teście, zostają ustalone w życiu płodowym. Nigdy się nie zmienią, więc pewny test na ojcostwo można wykonać niemal w dowolnym momencie – w ciąży lub po narodzinach.

Takie badanie ojcostwa w ciąży jednoznacznie wyklucza lub potwierdza ojcostwa, gwarantując Ci pewny i wiarygodny wynik – bez względu na rodzaj próbek, ponieważ analizowane DNA wszędzie jest identyczne u danej osoby.

2. Badanie ojcostwa w ciąży możesz przeprowadzić już po 8. tygodniu

Chodzi o test, który polega na wyizolowaniu DNA dziecka z krwi matki. Zostaje ono później porównane z DNA mężczyzny. To najszybciej dostępne i całkowicie pewne badanie ojcostwa w ciąży. Badanie ojcostwa w ciąży możesz przeprowadzić też po 15 tygodniu ciąży – pobierając materiał od dziecka w czasie badań prenatalnych (płyn owodniowy).

3. Badanie ojcostwa w ciąży wykonasz komfortowo i bezpiecznie

Materiał zawsze pobiera doświadczony specjalista, wykorzystując najnowocześniejszy sprzęt. W przypadku testu z krwi matki krew kobiety pobiera się tak, jak do zwykłej morfologii, a od mężczyzny wykorzystuje wymaz z policzka.

Jeśli zdecydujesz się na badanie ojcostwa w ciąży z płynu owodniowego, można użyć dowolnych próbek od rodziców, np. wymazów z policzka, używanych sztućców, używanych szczoteczek do zębów czy puszki po napoju.

4. Badanie ojcostwa w ciąży możesz połączyć z kontrolą zdrowia dziecka

W przypadku realizacji testu DNA z płynu owodniowego zyskasz nie tylko pewność co do ojcostwa, ale też co do zdrowia dziecka. Dlaczego? Takie badanie ojcostwa w ciąży może zostać połączone z badaniem malucha pod kątem obecności ewentualnych wad genetycznych, np. zespołu Downa, zespołu Turnera czy Pataua.

5. Badanie ojcostwa w ciąży pozwoli Ci odzyskać spokój

Którego tak bardzo potrzeba, żeby żyć szczęśliwie i móc w radości oczekiwać na nadejście potomka. Warto również pamiętać, że stres matki i wątpliwości co do ojcostwa mogą niekorzystnie wpłynąć na dziecko w jej łonie.

Test na ojcostwo w ciąży pomoże Ci też odzyskać kontrolę nad swoim życiem i zaplanować przyszłość oraz unormować sytuację prawną (np. uznać dziecko). To również szansa na szczęśliwe dzieciństwo dla dziecka, które uniknie chaosu związanego z niepewnością co do własnej tożsamości.

Zobacz też: Dlaczego warto ustalić ojcostwo?

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 14/08/2017, Data aktualizacji: 03/11/2020

Wpisany w:: Badania DNA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium