Test na ojcostwo wykaże, czy to Twoje dziecko Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Test na ojcostwo wykaże, czy to Twoje dziecko

Test na ojcostwo wykaże, czy to Twoje dziecko

 Czy choroba może wpłynąć na testy na ojcostwo, Czy są jakieś przeciwwskazania do testów na ojcostwo, Czy można zrobić testy na ojcostwo bez wiedzy rodziców, Czy testy na ojcostwo wszędzie są robione tak samo

Coraz więcej ojców wychowuje nie swoje dzieci. Wielu tatusiom to nie przeszkadza, ale wciąż są tacy którzy chcieliby mieć pewność czy na pewno płacą alimenty na swoje dziecko. W takiej sytuacji, jedynym naprawdę pewnym sposobem na to, aby się tego dowiedzieć są testy na ojcostwo. Ich sfałszowanie jest praktycznie niemożliwe, a uzyskana pewność niemal stuprocentowa.

Czy choroba może wpłynąć na testy na ojcostwo?
Czy są jakieś przeciwwskazania do testów na ojcostwo?
Czy można zrobić testy na ojcostwo bez wiedzy rodziców?
Czy testy na ojcostwo wszędzie są robione tak samo?

Czy choroba może wpłynąć na testy na ojcostwo?

Nie. Żadne choroby ani przyjmowane leki nie mają wpływu na wynik testu na ojcostwo. Dotyczy to zarówno chorób przewlekłych jak i zwykłego przeziębienia czy grypy. Wynik testu na ojcostwo jest ustalany na podstawie analizy naszego DNA, które jest niezmienne bez względu czynniki zewnętrzne. Tak samo wpływu na wynik testu na ojcostwo nie mają używki czy spożywane jedzenie.

Czy są jakieś przeciwwskazania do testów na ojcostwo?

Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania badań na ojcostwo. Jest to całkowicie bezpieczne, bezinwazyjnie i bezbolesne badanie, które można wykonać na podstawie różnych próbek takich jak ślina, wymaz z policzka, wydzielina z nosa na chusteczce higienicznej, fragment tkanki czy włos wraz z cebulką.

Czy można zrobić testy na ojcostwo bez wiedzy rodziców?

Do udziału dziecka w badaniu genetycznym potrzebna jest zgoda obojga rodziców. Jeżeli matka nie chce się zgodzić na wykonanie testu na ojcostwo wykonanie badania ojcostwa jest możliwe w przypadku sprawy sądowej. Jeśli ustalenie ojcostwa zleca są lub prokurator zgoda rodziców nie jest wymagana.

Czy testy na ojcostwo wszędzie są robione tak samo?

Nie. Dlatego przed wyborem laboratorium w którym wykonamy test na ojcostwo należy zwrócić uwagę na podstawie ilu markerów wykonuje się tam testy na ojcostwo. Pewny wynik testu na ojcostwo można uzyskać, gdy badanie wykonane jest na 24 markerach. Na rynku są jednak dostępne także badania wykonywane na podstawie 34 markerów. Z kolei badanie na 16 markerach powinno być wykonywane tylko wtedy, jeżeli w teście na ojcostwo uczestnicy również matka dziecka. Wtedy uzyskany wynik daje minimum 99.9999% pewności.

Data publikacji: 29/03/2020, Data aktualizacji: 04/02/2021

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium