Test na ojcostwo - jego rodzaje i cena - Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Test na ojcostwo – jego rodzaje i cena

Test na ojcostwo – jego rodzaje i cena

Wielu mężczyzn decyduje się na wykonanie testu na ojcostwo. Powody mogą być różne. Jednak niezależnie od tego z jakiego powodu mężczyzna decyduje się na wykonanie testu wiedzieć trzeba, że istnieje kilka rodzajów testów na ojcostwo. Różne są także jego ceny. Dlatego warto jest wiedzieć jakie rodzaje testów można wykonać, ile wykonanie testu na ojcostwo kosztuje oraz co wpływa na jego cenę.

Co ma wpływ na cenę testu na ojcostwo, Czy warto wybrać tani test na ojcostwo, Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży

Spis treści:
Co ma wpływ na cenę testu na ojcostwo?
Czy warto wybrać tani test na ojcostwo?
Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży?

Co ma wpływ na cenę testu na ojcostwo?

Częstym pytaniem jest ile kosztuje test na ojcostwo? Jak już wspomniano ceny testów różnią się od siebie. Wypływ na koszt testu ma kilka czynników. Po pierwsze na cenę testu wpływa to czy laboratorium, które je przeprowadza posiada akredytację PCA. Taki certyfikat świadczy o wysokiej jakości przeprowadzany testów i przestrzeganiu najwyższych norm. Laboratoria posiadające akredytację PCA są bowiem kontrolowane przez niezależnych ekspertów. Drugim czynnikiem jest ilość badanych markerów DNA. Jeśli laboratorium przeprowadza test na podstawie maksymalnej liczby 24 markerów to jego cena będzie z pewnością wyższa. Wpływ na cenę testów na ojcostwo ma także jakość odczynników wykorzystywanych w badaniu. Im jest ona wyższa tym wyższa będzie także cena testu.

Czy warto wybrać tani test na ojcostwo?

Oczywiście jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie ma. Wszystko bowiem zależy od budżetu jaki jest się w stanie na badanie ojcostwa przeznaczyć oraz w jakim celu jest ono przeprowadzane. Jednak jak wykazano powyżej cena testu powiązana jest z jego jakością i miarodajnością. Jeśli zatem chce mieć się pewność co do jego wyniku zdecydowanie lepiej jest wybrać test droższy.

Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży?

Przede wszystkim podkreślić należy, że test na ojcostwo jeszcze w trakcie ciąży jest oczywiście możliwy. Jego cena także jest różna. Wszystko zależy od sposobu pobierania próbek DNA dziecka. Jeśli próba DNA izolowana jest krwi matki wówczas taki test kosztować może ok. 7000 zł. Jego wykonanie możliwe jest od 8 tygodnia ciąży. Po 15 tygodniu ciąży możliwe jest pobranie próbki DNA podczas badań prenatalnych. Jego koszt to ok. 3000 zł.

Data publikacji: 10/05/2019, Data aktualizacji: 03/11/2020

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium