Rozwód z orzeczeniem o winie - co warto wiedzieć? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Rozwód z orzeczeniem o winie – co warto wiedzieć?

Rozwód z orzeczeniem o winie – co warto wiedzieć?

Rozwód z orzeczeniem o winie jest dosyć często wybierany przez małżonków. W tym wypadku warto dokładnie wiedzieć, czego dotyczy sądowa batalia i jak się do niej przygotować. Nieoceniona jest pomoc prawnika, jaki specjalizuje się w tego typu sprawach. O czym warto wiedzieć? Jakie kwestie są najważniejsze? Czy warto postawić na rozwód z orzeczeniem o winie?

Czy warto walczyć w sądzie o rozwód z orzeczeniem o winie?
Jak wygrać rozwód z orzeczeniem o winie?
Kto płaci za rozwód z orzeczeniem o winie?
Rozwód z orzeczeniem o winie – jakie są najczęstsze przyczyny rozwodów

Czy warto walczyć w sądzie o rozwód z orzeczeniem o winie?

Rozwód tego typu ma ważne znaczenie dla małżonka, który pragnie także walczyć o alimenty od drugiej strony. Pamiętajmy o tym, że nie wpływa to na dochodzenie świadczeń alimentacyjnych na rzecz dzieci małżonków. O rozwód z orzeczeniem o winie warto walczyć w wielu sytuacjach. Jeśli druga strona nie zachowała wierności, zazwyczaj wybieramy taką drogę. Istotne jest to, że zazwyczaj sądowy proces jest znacznie dłuższy, niż polubowna sprawa rozwodowa.

Jak wygrać rozwód z orzeczeniem o winie?

O tym, która strona odpowiada za rozpad pożycia małżeńskiego, decyduje są. Na wyrok mają wpływ przedłożone dowody, jakie możemy gromadzić na kilka miesięcy przed sprawą rozwodową. Dzięki nim zyskujemy większą szansę na to, że wygramy sprawę rozwodową. Możemy przykładowo zatrudnić detektywa, który zbierze wymagane dowody. Nie zapominajmy o pomocy adwokata, dzięki czemu możemy postępować zgodnie z przepisami prawnymi.

Kto płaci za rozwód z orzeczeniem o winie?

Jeśli chodzi o rozwód z orzeczeniem o winie, koszty ponosi osoba, która jest winna rozpadu małżeństwa. Dodatkowo musi ona mieć na uwadze zwrot poniesionych wydatków. To nie tylko opłaty za orzeczenia, lecz także za pomoc adwokata, koszty dojazdu i powołanie biegłych.

Rozwód z orzeczeniem o winie – jakie są najczęstsze przyczyny rozwodów

Przede wszystkim przyczyny rozwodów dotyczą naruszenia obowiązków wzajemnej pomocy, wspólnego pożycia, wierności, lojalności i wspólnego działania dla dobra całej rodziny. Zawinione przyczyny wiążą się z nagannym zachowaniem danej osoby względem małżonka, jak i bliskich oraz dzieci.

 

Data publikacji: 20/04/2022

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium