Jak zrobić test na ojcostwo? - Dowiedz się! - Pewnytato.pl Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Jak zrobić test na ojcostwo?

Jak zrobić test na ojcostwo?

Jak zrobić test na ojcostwo? To naprawdę proste i wygodne. Wystarczy zamówić zestaw do pobierania próbek do dowolnego miejsca na świecie albo udać się do placówki. Do badania nadają się dowolne próbki: od wymazów z policzka, przez włosy z cebulkami czy chusteczkę z katarem, aż po czapkę, inhalator czy nadgryzione ciastko.

Jak przebiega test na ojcostwo, Jak odczytać test na ojcostwo, Kiedy można zrobić test na ojcostwo, Gdzie kupić test na ojcostwo

Jak przebiega test na ojcostwo?
Jak odczytać test na ojcostwo?
Kiedy można zrobić test na ojcostwo?
Gdzie kupić test na ojcostwo?

Jak przebiega test na ojcostwo?

Zatem jak przebiega test na ojcostwo? Najpierw zamawia się zestaw do pobrania próbek lub umawia do placówki medycznej. Potem pobierane są próbki (wymazy z policzka albo próbki śladowe, np. używana maszynka do golenia czy szczoteczka do zębów). Po przesłaniu próbek do laboratorium następuje analiza, a w ciągu kilku-kilkunastu dni dostępny jest pewny wynik.

Jak odczytać test na ojcostwo?

To, jak odczytać test na ojcostwo, zależy od laboratorium, w którym było wykonywane badanie. Na dokumencie powinna znajdować się słowa interpretacja wyniku – wskazująca, jakie jest prawdopodobieństwo, że dany mężczyzna jest ojcem danego dziecka. Przy potwierdzeniu powinno to być powyżej 99,9999%.

W wiarygodnym laboratorium na wyniku znajduje się także tabela z profilami genetycznymi, które są dowodem, że test został w ogóle przeprowadzony.

Kiedy można zrobić test na ojcostwo?

Tak naprawdę badanie na ojcostwo można zrobić już od 8 tygodnia ciąży – na podstawie krwi ciężarnej i wymazu z policzka domniemanego ojca. W ciąży test ojcostwa da się wykonać także na podstawie płynu owodniowego i dowolnych próbek rodziców (od 15 tygodnia ciąży). A kiedy można zrobić test na ojcostwo po porodzie? Badanie można zlecić od drugiej doby życia dziecka.

Gdzie kupić test na ojcostwo?

Zestaw do testu na ojcostwo można zamówić przez telefon lub internet – z każdego miejsca na świecie. To bardzo wygodna i nowoczesna metoda. A gdzie kupić test na ojcostwo stacjonarnie? Zestawy dostępne są w punkach pobrań w całej Polsce i w wielu aptekach blisko miejsca zamieszkania. Każdy może więc wybrać taki sposób zakupu, jaki będzie dla niego najszybszy i najbardziej komfortowy.

Data publikacji: 12/02/2019, Data aktualizacji: 04/02/2021

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium