Jak ustalić ojcostwo, aby uzyskać wiarygodny wynik? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Jak ustalić ojcostwo, aby uzyskać wiarygodny wynik?

Jak ustalić ojcostwo, aby uzyskać wiarygodny wynik?

Nad tym, jak ustalić ojcostwo może zastanawiać się wielu mężczyzn. Warto byłoby więc dowiedzieć się, jakie próbki mogą posłużyć do takiego testu i kiedy będą dostępne wyniki. Dobrze byłoby też mieć świadomość tego, czy test na ojcostwo jest badaniem wiarygodnym i jakie koszty są związane z jego przeprowadzeniem. 

Jak ustalić ojcostwo – jaki koszt testu na ojcostwo ?
Jak ustalić ojcostwo – kiedy wyniki badania na ojcostwo ?
Jak ustalić ojcostwo – czy test na ojcostwo jest wiarygodny ?
Jak ustalić ojcostwo – z jakich próbek można zrobić test na ojcostwo?

Jak ustalić ojcostwo – jaki koszt testu na ojcostwo ?

Warto wiedzieć nie tylko to, jak ustalić ojcostwo, ale również i to, jakie koszty się z tym wiążą. Cena testu na ojcostwo będzie jednak uzależniona od kilku czynników. Ma na nią wpływ miejsce, w którym wykonujemy badanie. Każde laboratorium może mieć bowiem nieco inny cennik. Kolejnym czynnikiem, który ma wpływ na cenę testu jest to, czy badanie wykonywane jest prywatnie, czy też zostało zlecone przez sąd. Co do zasady cena może wahać się od 600 do nawet 2000 złotych.

Jak ustalić ojcostwo – kiedy wyniki badania na ojcostwo ?

Zazwyczaj zastanawiamy się nie tylko nad tym, jak ustalić ojcostwo, ale również i nad tym, kiedy otrzymamy wyniki testu. Co do zasady, czas oczekiwania wynosił będzie kilka dni roboczych. W wielu przypadkach możliwe jest jednak skorzystanie z tak zwanej opcji express. Wówczas wynik testu na ojcostwo można otrzymać nawet do 24 godzin. Nie wszystkie laboratoria oferują jednak taką możliwość.

Jak ustalić ojcostwo – czy test na ojcostwo jest wiarygodny ?

To, jak ustalić ojcostwo to jedna kwestia, ale czy wynik takiego testu jest w ogóle wiarygodny? To pytanie zadaje sobie wiele osób wykonujących badanie DNA. W przypadku badania potwierdzającego ojcostwo, wynik daje 99,99 % pewności, dlatego w tym przypadku mówi się o prawdopodobieństwie graniczącym z pewnością. Jeśli chodzi zaś o wykluczenie ojcostwa, test pozwala na uzyskanie wyniku dającego 100% pewności. Nie musimy zatem obawiać się o to, że wydamy pieniądze na test, którego wynik będzie pozostawiał wiele do życzenia.

Jak ustalić ojcostwo – z jakich próbek można zrobić test na ojcostwo?

Aby można było w ogóle mówić o przeprowadzeniu testu na ojcostwo, trzeba mieć świadomość tego, przy użyciu jakich próbek można taki test przeprowadzić. Co ciekawe, można wykorzystać do tego celu zarówno wymaz z policzka, jak i skorzystać z tak zwanych próbek dyskretnych. Mogą być nimi na przykład włosy, ale również materiał znajdujący się na używanej szczoteczce do zębów czy maszynce do golenia.

Data publikacji: 08/03/2023, Data aktualizacji: 24/04/2023

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium