Jak uratować związek? 4 wskazówki Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Związek > Jak uratować związek? 4 wskazówki

Jak uratować związek? 4 wskazówki

Kryzysy w małżeństwie nie są już tematem tabu i coraz więcej par przyznaje się do doświadczenia trudnych sytuacji w pożyciu małżeńskim. Jeżeli czujesz, że ciebie też to dotyczy i zastanawiasz się, jak uratować związek przed całkowitym rozpadem, poniższe porady mogą ci w tym pomóc ✅

jak uratowac zwiazek

1. Czy nadal ją kochasz? Najpierw odpowiedz na to pytanie

Przyjrzyj się dokładnie swoim uczuciom i zobacz, co się za nimi kryje. Nie zdziw się, jeżeli nie znajdziesz tam już „motyli w brzuchu”, zakochania, słodkiego zauroczenia, za którym być może tak bardzo tęsknisz.

Miłość buduje na szacunku, zaufaniu, życzliwości i dobrej woli. W kryzysie szukaj właśnie tych cech w swoim współmałżonku i sam też staraj się wychodzić z inicjatywą, a jest duża szansa, że po przetrwaniu trudnej sytuacji powróci do was pierwotna słodycz. Walka o relację na pewno wymaga wiele determinacji i cierpliwości, ale nagroda jest warta poświęcenia.

⏩ Poczytaj więcej: Jak rozpoznać toksyczny związek – 6 najczęstszych oznak

2. Jak uratować małżeństwo? Róbcie coś razem i dużo rozmawiajcie

O ile początki drogi małżeńskiej są przesycone zauroczeniem, długimi nocnymi rozmowami, nieustannym robieniem wszystkiego razem, to życie szybko wkracza w naszą codzienność z domowymi obowiązki, pracą po nocach, płaczącymi dziećmi czy gonitwą za dobrobytem…

👩‍❤️‍👨 Może warto na chwilę się zatrzymać, oddać dzieci pod opiekę babci, wziąć jeden dzień urlopu i spędzić czas w towarzystwie swojego współmałżonka? Obejrzyjcie swoje zdjęcia ze ślubu, idziecie ma randkę, powspominajcie szalone przygody lub zwyczajnie porozmawiajcie, o tym jak się czujecie, czego od siebie oczekujecie. Być może taki dzień tylko we dwoje stanie się rutyną, która będzie podtrzymywać płomień w waszej wyjątkowej relacji.

3. Popracujcie nad rozwiązaniem problemu, który doskwiera Wam najbardziej

Często jakaś trudna sytuacja, która przydarza się zupełnie niespodziewanie, staje się waszą kością niezgody. Najważniejsze, abyście nazwali wasz problem po imieniu – dobra diagnoza to pierwszy krok ku uzdrowieniu relacji.

Cierpicie na bezpłodność? Lub wręcz odwrotnie – poddajesz w wątpliwość ojcostwo? ⏩ Zróbcie test na ojcostwo, bądźcie otwarci na szczere rozmowy, nie zapominając o życzliwości wobec siebie. W końcu jesteście zespołem, który gra do tej samej bramki.

4. Skorzystajcie z terapii dla par

Zgłoście się do specjalisty, jeżeli naprawdę zależy wam na waszym związku, a jest duża szansa, że pozytywnie się zaskoczycie. Wiele małżeństw w kryzysie obserwuje zmiany na lepsze już po kilku sesjach.

Pamiętajcie, że nie jesteście sami i terapia to żaden wstyd – nikt nie będzie was oceniał, a jedynie otrzymacie odpowiednie narzędzia, które pozwolą wam zrozumieć siebie i swojego partnera.

⏩ To może Cię zainteresować: Terapia małżeńska – 6 znaków, że powinniście z niej skorzystać

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 13/04/2021, Data aktualizacji: 23/04/2021

Wpisany w:: Związek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium