Terapia małżeńska – 6 znaków, że powinniście z niej skorzystać Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: porady > Terapia małżeńska – 6 znaków, że powinniście z niej skorzystać

Terapia małżeńska – 6 znaków, że powinniście z niej skorzystać

Dla wielu związków terapia małżeńska to ostatnia deska ratunku, kiedy kryzysu nie da się już zażegnać samodzielnie. Czasami kilka spotkań z dobrym specjalistą wystarczy, by znacznie poprawić relacje. Jedno jest ważne: obie strony muszą tego chcieć. Kiedy warto więc skorzystać z takiej terapii?

terapia małżeńska

1. Terapia małżeńska – gdy wiąż się kłócicie…

Każda kłótnia wygląda bardzo podobnie? Nie możecie dojść do porozumienia w sposób inny, niż krzycząc? Specjalista pomoże Wam się porozumieć i zmienić sposób myślenia, a także złamać schemat, w którym utknęliście.

Zobacz też: 4 ważne porady, jak uratować małżeństwo

2. Macie problem, z którym nie możecie sobie poradzić

Bez względu na to, czego dotyczy: niepłodności i kłopotów z powiększeniem rodziny, wątpliwości co do ojcostwa, różnic w podejściu do wychowania dzieci, traumatycznego przeżycia, które zmieniło Wasz związek… Być może dzięki rozmowie z terapeutą pojawią się nowe rozwiązania, o których wcześniej nie pomyśleliście?

3. Brakuje więzi cielesnej

Ostatni raz kochaliście się miesiąc temu i nie zanosi się na zmiany? Pamiętaj, że seks jest w związku bardzo ważny. Jeśli oboje jesteście zdrowi i sprawni, powinien być nieodłączną częścią Waszej relacji. Być może któreś z Was nie czuje się atrakcyjne czy ma inny problem, który znacznie zmniejsza ochotę na seks?

To może Cię zainteresować: Brak ochoty na seks? Sprawdź, co może być przyczyną

4. Pojawił się ktoś trzeci

W przypadku zdrady relację nie zawsze da się odbudować, ale dla wielu związków jest to moment zwrotny. Rozmowa ze specjalistą często pozwala zrozumieć motywy zdradzającego partnera, wydobyć problemy i je rozwiązać, a później odbudować stracone zaufanie.

5. Rządzą Wami negatywne emocje

Być może często macie „ciche dni” i po prostu nie chcecie ze sobą rozmawiać, a może wręcz przeciwnie – krzyczycie, przeklinacie i denerwujecie się wzajemnie? Terapia małżeńska to dobry krok do rozpoznania emocji, jakie Wami rządzą i poskromienia tych, które są złe i niekorzystnie wpływają na Wasz związek.

6. Chcecie się rozwieźć

Jeśli już naprawdę nie widzicie ratunku dla Waszego związku, dajcie sobie ostatnią szansę. Chociaż pewnie nie macie już siły i motywacji, dzięki terapii możecie zyskać szerszą perspektywę i spojrzeć z dystansem.

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 04/12/2017

Wpisany w:: porady, Związek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium