Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Związek > Jak radzić sobie z problemami w związku?

Jak radzić sobie z problemami w związku?

Gdy opada euforia, uczucie motylków w brzuchu zaczyna zanikać, wtedy zaczynamy dostrzegać zachowania, których wcześniej nie zauważaliśmy. Z czasem, gdy ich intensywność zaczyna narastać może dochodzić do kłótni, zniechęcenia i innych negatywnych reakcji, które można określić mianem problemów w związku. Jakie zachowania są najczęściej odpychające? Jak radzić sobie z problemami w związku? Sprawdź!

jak radzić sobie z problemami w związku, jak zniechęcić chłopaka

Tego dowiesz się z artykułu:

Jak radzić sobie z problemami w związku – jak zniechęcić chłopaka?

Jakie jest najlepsze rozwiązanie na problemy w związku?

Problemy w związku – czy to zapowiedź końca?

Jak radzić sobie z problemami w związku – jak zniechęcić chłopaka?

W związku nie zawsze jest kolorowo ❤ i to normalne, że większość z par czasem natrafia na trudniejsze momenty. Jak radzić sobie z problemami w związku 🤦‍♂️? To pytanie bardzo często pada wśród par znajdujących się w takich właśnie momentach. Trudno jednak znaleźć jedno uniwersalne rozwiązanie, które rozwiązywałoby wszystkie kłopoty. Z pewnością unikanie kilku rodzajów zachowań jest w stanie uchronić nas przed pewnymi problemami. Jak radzić sobie z problemami w związku i jakich zachowań unikać?

Bycie przesadnie zazdrosną – to jeden z najczęściej popełnianych „grzechów” ⚠ w związkach. Brak zaufania, zaborczość, chęć kontrolowania swojego partnera – to wszystko zniechęca ukochaną osobę i prowadzi do narastania konfliktów.

Nadmierne zaangażowanie – spędzasz czas tylko i wyłącznie ze swoim partnerem, nie odstępujesz go na krok, poświęcasz się swojej drugiej połówce, nie myśląc o sobie – jesteś swoistym bluszczem – z czasem takie zachowanie bywa bardzo męczące przez co łatwo o zniechęcenie swojego partnera 🥲.

Niestabilność emocjonalna – emocjonalny rollercoaster i huśtawki nastrojów potrafią wykończyć nawet najbardziej cierpliwego człowieka 🤯. Czasem takie usposobienie bywa przyczyną pewnych zaburzeń psychicznych (w takim wypadku należy skorzystać z pomocy specjalisty 👨‍⚕), niejednokrotnie jednak nie ma to nic wspólnego ze zdrowiem psychicznym. W pewnym momencie zaczyna zależeć nam na bezpieczeństwie i poczuciu stabilizacji, w takich warunkach trudno o zagwarantowanie powyższych wartości.

Jakie jest najlepsze rozwiązanie na problemy w związku?

Przede wszystkim należy sobie uświadomić, iż trudno o prostsze rozwiązanie niż zwykła rozmowa. Szukając sposobu na to, jak radzić sobie z problemami w związku należy zacząć od próby podjęcia rozmowy – dojścia do wspólnych ustaleń, wymiany spostrzeżeń – gdzie i co zaczęło się psuć.

Jeżeli po obu stronach mamy do czynienia ze zrozumieniem i dobrą wolą, wtedy łatwiej będzie znaleźć nam receptę na to, jak radzić sobie z problemami w związku. Jeżeli tego zrozumienia brak, to znajdujemy się w trudnej sytuacji..

Problemy w związku – czy to zapowiedź końca?

Droga do tego, jak zniechęcić chłopaka 👱‍♂️ wcale nie jest taka skomplikowana. Problemy w związku były, są i będą się pojawiać. Ważne jest, aby być świadomym, że samemu nigdy takich problemów nie da się w pełni rozwiązać 🤝.

Gdy nie jesteśmy w stanie wspólnie uporać się z problemami w związku i żadne z potencjalnych rozwiązań nie przyniosło odpowiedzi na pytanie, jak radzić sobie z problemami w związku, wtedy zastanawiamy się, czy nasz związek ma sens ❌. W takim położeniu najsłuszniej skupić się na sobie i z takiej perspektywy podjąć decyzję – zrobić swoisty rachunek „zysków ➕ i strat ➖” i w oparciu o niego zadecydować o wspólnej przyszłości.

 

To może Cię również zainteresować: Czy mój związek jest toksyczny? 6 oznak toksycznego związku 💔

 

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 30/03/2022, Data aktualizacji: 31/03/2022

Wpisany w:: Związek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium