Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Związek > Problemy w związku? 5 najczęstszych przyczyn

Problemy w związku? 5 najczęstszych przyczyn

Problemy w związku są nieuniknione i zdarzają się nawet „najlepiej” dobranym parom 👫. Często wynikają z nierozwiązanych, narastających przez jakiś czas konfliktów lub niedomówień. Poznaj najczęstsze przyczyny problemów w związku, by wiedzieć, jak im zapobiegać.

problemy w związku, problemy w związku najczęstsze przyczyny

 

W każdym związku po jakimś czasie pojawia się mniejszy lub większy kryzys. Jest to zupełnie normalne, niezależnie od tego, czy dotyczy pary nastolatków, młodych ludzi zaczynających wspólne życie, czy też małżeństwa z kilkuletnim stażem. Każda para na swej drodze napotyka chwilowe i pojedyncze nieporozumienia, które doprowadzają do nawarstwiających się trudności 🆘. Najważniejszym czynnikiem, by móc rozwiązać problemy w związku, jest wykazanie ku temu chęci przez obydwie strony.

Poznaj 5 najczęstszych przyczyn problemów w związku.

BRAK KOMUNIKACJI 🗣️

Brak komunikacji to jeden z najważniejszych problemów w związku, z którego wynikają  kolejne nieporozumienia. A czym jest ta komunikacja? Komunikacja w związku to przede wszystkim empatia, czyli umiejętność postawienia się na miejscu drugiej osoby, staranie się, by zrozumieć jej punkt widzenia oraz towarzyszące jej emocje. Należy wsłuchać się w to, co partner mówi, a nie w to, co my chcemy usłyszeć 👂.

RUTYNA I ZNUDZENIE 🥱

Rutyna pojawia się nie tylko w parach z długim stażem, ale również w tych ze znacznie krótszym. Partnerzy przyzwyczajają się do siebie, do stałego harmonogramu dni w tygodniu, weekendów, miejsc, a nawet wspólnych chwil podczas zbliżeń. Wydaje im się, że nie muszą się już starać o względy drugiej strony, bo przecież i tak są już razem. Natomiast miłość oczekuje ciągłego zaskakiwania, spontaniczności i szepnięcia po ciężkim dniu drugiej osobie – kocham Cię… 💕

ZDRADA 💔

Jeśli dochodzi w związku do problemu zdrady, to często jest to już konsekwencja istniejących nieporozumień. To nawarstwiające się problemy mogą prowadzić do chęci ucieczki w takiej formie 👋. Osoby, które są szczęśliwe, kochane i spełnione w swoim związku, rzadko kiedy potrzebują innej relacji (chyba że „zdradzają patologicznie”).

NIEZREALIZOWANE OCZEKIWANIA 😞

Niektóre pary doświadczają w związku problemu niezrealizowanych oczekiwań. Wynikają one często z rozczarowania względem związku lub partnera. U ich źródła zazwyczaj leży brak dialogu – mówienia o swoich potrzebach, planach. Bywa też tak, że mimo sygnalizowanych potrzeb, nie ą one uwzględniane przez drugą stronę. Należy w tym miejscu pamiętać, że związek opiera się na kompromisie – z obydwu stron 🤝.

BRAK BLISKOŚCI ❌

Spory i brak porozumienia w codziennych sprawach przekładają się bezpośrednio na chwile intymności, a dokładnie na ich brak. W związku nie da się oddzielić sfery emocjonalnej od seksualnej. Dla kobiet emocjonalna bliskość to często droga do intymnego spełnienia natomiast dla mężczyzn aktywność w sferze seksualnej wpływa na bliskość emocjonalną 👩‍❤️‍👨.

 

To może Cię zainteresować: Jakie są sposoby na wykrycie zdrady?

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 02/12/2021

Wpisany w:: Związek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium