Jak otrzymać bon turystyczny na dziecko 2021? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Dziecko > Jak otrzymać bon turystyczny na dziecko 2021?

Jak otrzymać bon turystyczny na dziecko 2021?

Polski bon turystyczny to narzędzie mające na celu finansowe wsparcie dla polskich rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji gospodarczej z powodu epidemii COVID-19. Taka dopłata może też pomóc w bezpośredni sposób osłabionej branży turystycznej. Bonem turystycznym można zapłacić za usługi hotelarskie albo imprezy turystyczne w naszym kraju do końca marca 2022 roku. Jak otrzymać bon turystyczny na dziecko? Warto zapoznać się z poniższymi informacjami. W ubiegłym roku, kiedy w sezonie były czynne miejsca noclegowe, z tego bonu turystycznego skorzystało już wiele rodzin. Zapewne, jeśli w tym roku branża turystyczna będzie otwarta to pozostali także wykorzystają go.

Tego dowiesz się z artykułu:

Komu przysługuje bon turystyczny na dziecko?
Ile wynosi bon turystyczny na dziecko?
Jak otrzymać bon turystyczny na dziecko i jak złożyć wniosek?
Jak działa bon turystyczny na dziecko?

Komu przysługuje bon turystyczny na dziecko?

Jak uzyskać bon turystyczny? To świadczenie jest przyznawane na każde dziecko do 18. roku życia, na które przysługuje dodatek wychowawczy Rodzina 500+ albo świadczenie wychowawcze. Te bony przysługują niezależnie od osiąganego poziomu dochodów w rodzinie.

Ile wynosi bon turystyczny na dziecko?

Bon turystyczny na jedno dziecko wynosi jednorazowo 500 zł. Kiedy w rodzinie jest niepełnosprawne dziecko to dodatkowy bon jest w wysokości 500 zł.

Jak otrzymać bon turystyczny na dziecko i jak złożyć wniosek?

Jeśli dana rodzina spełnia określone wymogi, aby dostać bon turystyczny na dziecko, wystarczy skorzystać ze świadczenia, posiadając profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Bon można aktywować w dowolnym momencie, wystarczy nawet kilka dni przed planowanym wyjazdem na wakacje. Rodzice czy też prawni opiekunowie mający i opiekujący się niepełnosprawnym dzieckiem, powinni złożyć oświadczenie, aby otrzymać dodatkowy bon.

Jak otrzymać bon turystyczny na dziecko? Po zarejestrowaniu się na PUE ZUS można uzyskać bon. Ten system umożliwia łatwą rejestrację, dzięki m.in. Profilu Zaufanego, wybranych systemów internetowej bankowości albo kwalifikowanego elektronicznego podpisu. Po potwierdzeniu poprawności albo aktualizacji danych bon turystyczny będzie aktywowany w teleinformatycznym systemie. Wystarczy go okazać rezerwując pobyt czy też najpóźniej podczas zakwaterowania.

Jak działa bon turystyczny na dziecko?

Po złożeniu wniosku bon jest dostępny na profilu PUE ZUS uprawnionej do niego osoby. Na tym bonie jest widoczna kwota do wykorzystania. Można nim płacić wielokrotnie, dopóki nie zrealizuje się przyznanej kwoty.

Chcąc zapłacić tym bonem za usługę turystyczną, należy podać numer, którym jest kod obsługi płatności i jednorazowy kod, który potwierdza realizowaną płatność bonem, przesłany na numer telefonu komórkowego SMS-em.

Szacuje się, że dopłatę do wakacji albo ferii zimowych uzyska około 2,4 mln polskich rodzin. Około 80% społeczeństwa posiada dwoje lub więcej dzieci, w związku z tym otrzymają ono świadczenie wynoszące 1000 zł wzwyż.

Z tego programu może skorzystać aż ponad 6 mln dzieci. Bon turystyczny działa w ten sposób, że można nim opłacić przykładowo pobyt w hotelu, gospodarstwie agroturystycznym, pensjonacie, na obozie harcerskim albo na kolonii czy też w obozie rekreacyjnym bądź sportowym na terenie Polski.

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 26/03/2021, Data aktualizacji: 23/04/2021

Wpisany w:: Dziecko

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium