Co to jest bon turystyczny na dziecko? ✅ Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Dziecko > Co to jest bon turystyczny na dziecko?

Co to jest bon turystyczny na dziecko?

Polski bon turystyczny na dziecko to wsparcie nie tylko dla polskich rodzin z dziećmi, ale także dla branży turystycznej, która walczy ze skutkami pandemii ✅ Bon ten wprowadzony został, by poprawić sytuację gospodarczą i uratować wiele biznesów. Bon ten jest ciągle ważny i można wykorzystać go do końca marca 2022 roku. Decydując się jednak na wyjazd, należy przestrzegać wszelkich zasad związanych z bezpieczeństwem, by uniknąć zagrożenia związanego z wirusem COVID-19.

co to jest bon turystyczny na dziecko, bon turystyczny na dziecko

Z tego artykułu dowiesz się:
• Co to bon turystyczny na dziecko?
• Jak można wykorzystać bon turystyczny?
• Jak uzyskać bon turystyczny na dziecko?

Co to jest bon turystyczny na dziecko? Najważniejsze informacje

Bon turystyczny na dziecko to wprowadzona przez rząd forma wsparcia dla rodziców. Jest to jednorazowo przyznawane 500 zł na każde dziecko do momentu, kiedy uzyska pełnoletność.

Rodzice mogą jednak ubiegać się o dodatkowe świadczenie, które będzie uzupełnieniem bonu. To wynosi 500 zł dla dzieci, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności.

⏩ Bon ten może być wykorzystany przez każdą rodzinę posiadającą dziecko. Co ważne, bon ten nie zależy w żaden sposób od dochodów rodziny.

Jak można wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny wykorzystać można jako metodę płatności za usługi związane z wyjazdem lub imprezą, które zostały zorganizowane przez przedsiębiorcę związanego z branżą turystyczną lub organizacje pożytku publicznego.

Dopłata ta może zostać uzyskana przez ponad 2,4 mln rodzin, które w większości posiadają dwójkę lub więcej dzieci. Z całego programu oferowanego przez rząd będzie mogło skorzystać aż 6 milionów dzieci, co jest niezwykle istotne zwłaszcza dla rodzin, które mają trudną sytuację finansową, a mimo to chciałyby zapewnić swoim dzieciom odpoczynek.

Jak uzyskać bon turystyczny na dziecko?

Bon turystyczny uzyskać można rejestrując się na PUE ZUS. Proces ten jest identyczny, jak w przypadku innego rządowego programu, którym jest 500+. To pozwala na dokonanie szybkiej i prostej rejestracji możliwej do przeprowadzenia przy wykorzystaniu profilu zaufanego, systemu bankowości internetowej czy kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Po rejestracji i sprawdzeniu danych bon zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym. Później należy go okazać podczas rejestracji pobytu swojej rodziny w miejscu wypoczynku. Bon można pokazać w trakcie zakwaterowania. Lepszym rozwiązaniem jest jednak wcześniejsze wykonanie jego aktywacji, co pozwoli uniknąć niepotrzebnych komplikacji. Warto zaznaczyć, że bon może być wykorzystywany wielokrotnie do momentu, kiedy nie zostanie wykorzystana cała kwota.

⏩ Poczytaj też: Od jakiego wieku dziecko może zostać samo w domu?

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 12/03/2021, Data aktualizacji: 23/04/2021

Wpisany w:: Dziecko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium