Ile kosztuje test na ojcostwo? W jaki sposób można go zrobić? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Ile kosztuje test na ojcostwo? W jaki sposób można go zrobić?

Ile kosztuje test na ojcostwo? W jaki sposób można go zrobić?

Ile kosztuje test na ojcostwo w aptece, Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży, Ile kosztuje pewny test na ojcostwo, Gdzie zrobić pewny test na ojcostwo

Test na ojcostwo to nic innego jak badanie genetyczne, którego celem jest potwierdzenie lub wykluczenie pokrewieństwa pomiędzy dzieckiem, a ojcem. Najczęściej takie badania zlecają mężczyźni, którzy chcą się upewnić, czy maluch, którego wychowują jest ich biologicznym dzieckiem. W poniższym artykule przedstawimy kilka możliwości na wykonanie takiego testu oraz jego koszt.

Ile kosztuje test na ojcostwo w aptece?
Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży?
Ile kosztuje pewny test na ojcostwo?
Gdzie zrobić pewny test na ojcostwo?

Ile kosztuje test na ojcostwo w aptece?

Ważną informacją jest, że nie ma możliwości samodzielnego wykonania testów. Zawsze muszą być one zlecone specjalistycznemu laboratorium, które zbada otrzymany materiał DNA w sterylnych warunkach i z zachowaniem wszystkich niezbędnych standardów. W aptece można jedynie kupić zestaw do samodzielnego pobrania próbek, które następnie zostają przez nas wysłane do laboratorium. Koszt takiego zestawu waha się w granicach 50 zł i zawiera sterylne wymazówki do pobrania próbek materiału genetycznego, instrukcję obsługi, jednorazowe rękawiczki, formularz do wypełnienia w celu zlecenia badania oraz kopertę zwrotną, w której będzie dostarczony wynik.

Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży?

Wykonanie testu na ojcostwo jest możliwe już od 10 tygodnia ciąży. Badanie polega na pobraniu próbek krwi i wyizolowaniu DNA dziecka z krwi matki. Nie wymaga ono żadnych specjalnych przygotowań, jest szybkie i skuteczne, a wynik można otrzymać już po kilku dniach. Oczywiście niezbędnym jest również pobranie próbki krwi od potencjalnego ojca. Koszt testu na ojcostwo w ciąży zaczyna się od 2000 zł do nawet 6000 zł, w zależności od miejsca jego wykonywania.

Ile kosztuje pewny test na ojcostwo?

Każdy test na ojcostwo, pod warunkiem, że został wykonany w specjalistycznym laboratorium, jest pewny. Oczywiście może się zdarzyć, że miejsce, które wybraliśmy nie spełnia pewnych standardów, dlatego zawsze przed podjęciem decyzji należy dokładnie je sprawdzić. Koszty testów na ojcostwo są zróżnicowane, w zależności od laboratorium oraz lokalizacji, jednak standardowo ceny zaczynają się od 1000 zł.

Gdzie zrobić pewny test na ojcostwo?

Tylko i wyłączne badania na ojcostwo przeprowadzone w certyfikowanym laboratorium mogą być wiarygodne i pewne. Należy zwrócić szczególną uwagę, czy dane miejsce posiada stosowne uprawnienia i czy działa zgodnie ze wszystkimi normami.

Data publikacji: 24/09/2019, Data aktualizacji: 16/09/2020

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium