Dziecko w brzuchu – 5 zaskakujących zajęć malucha Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Jesteś: Dziecko > Dziecko w brzuchu – 5 zaskakujących zajęć malucha

Dziecko w brzuchu – 5 zaskakujących zajęć malucha

Zastanawiasz się, co robi Twoje dziecko w brzuchu? Na pewno się nie nudzi i nie może doczekać się, aż pozna Ciebie i całą rodzinę! Sprawdź, czym zajmuje się maluszek, jeszcze zanim przyjdzie na świat. Oto 5 najciekawszych zajęć, którym oddaje się dziecko.

dziecko w brzuchu

1. Dziecko w brzuchu bawi się pępowiną

Można ją uznać za jego pierwszą zabawkę! Co zatem robi maluch z pępowiną? Chwyta ją (dzięki czemu ćwiczy umiejętność trzymania), huśta się na niej czy wykonuje salta, fikołki i inne ruchy. Maluch lubi bawić się też rączkami, nóżkami i buzią, które często dotyka.

Zobacz też: 10 rad, jak wspierać partnerkę w ciąży

2. Maleństwo ma czkawkę i ziewa

Czkawka powstaje z powodu zbyt szybkiego picia płynu owodniowego, ale bez obaw – nie jest niebezpieczna. Oprócz niej dziecko w brzuchu często ziewa – lekarze twierdzą, że maluch może robić to nawet 6 razy w ciągu godziny!

3. Dziecko w brzuchu śni

Już od 23 tygodnia ciąży u dziecka występuje faza REM, podczas której u człowieka pojawiają się sny. Maluch może śnić tylko o tym, co już zna i co go spotkało. Prawdopodobnie przetwarza więc informacje z całego dnia i przypomina sobie, jak pił płyn owodniowy, siusiał, ssał kciuk czy bawił się pępowiną.

Ciekawy artykuł: Ustalenie ojcostwa w ciąży? Tak, jest możliwe już od 8 tygodnia!

4. Maluch czuje zapachy i smaki

To, co zje mama dziecka, ma duży wpływ na smak płynu owodniowego.. i na jego zapach! Dziecko oczywiście lubi najbardziej, kiedy smak jest słodki. Nawet przez 24 godziny może czuć w płynie owodniowym zapach tego, co zostało dostarczone przez mamę. Dzięki poznawaniu smaków i zapachów dziecko jest przygotowane do tego, co spotka je na zewnątrz. Potrafi też rozpoznawać zapach mamy.

5. Skacze… jak na trampolinie

W ten sposób opisuje się ruchy, jakie wykonuje maluch wtedy, gdy mama się śmieje. Twoje dziecko rusza się wówczas w górę i w dół. Śmiech wydziela również endorfiny i redukuje hormony stresu – nie tylko u ciężarnej, ale też u dziecka.

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 13/10/2017, Data aktualizacji: 12/10/2017

Wpisany w:: Dziecko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *