Czym charakteryzuje się test na ojcostwo? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Czym charakteryzuje się test na ojcostwo?

Czym charakteryzuje się test na ojcostwo?

Test na ojcostwo to specjalne badanie, którego celem jest potwierdzenie lub wykluczenie ojcostwa. Badanie odbywa się na podstawie porównania materiału genetycznego, który został pobrany od potencjalnego ojca oraz dziecka. Kolejnym materiałem może być próbka pobrana od matki. Ze względu na to, że analizowany jest materiał genetyczny test ma wysoką skuteczność i wiarygodność.

Czy test na rodzicielstwo jest dyskretny?
Ile kosztuje test na ojcostwo?
Czy test na rodzicielstwo jest pewny?
Kiedy można zrobić test na rodzicielstwo?

Czy test na rodzicielstwo jest dyskretny?

Decydując się na test na ojcostwo, wiele osób poszukuje dyskretnego laboratorium, które ogranicza procedury formalne do minimum. Wszystkie laboratoria zobowiązane są do zachowania dyskrecji. Ponadto istnieje możliwość zamówienia zestawu do pobrania próbek do domu i pobranie ich samodzielnie. W ten sposób można uniknąć osobistej wizyty w placówce, otrzymując wyniki testu do domu.

Ile kosztuje test na ojcostwo?

Ceny testu na ojcostwo mogą być różne w zależności od konkretnej placówki. Szacuje się jednak, że badania wykonywane na zlecenie sądu kosztują od 1500 do 2000 złotych. Z kolei wykonywanie tych badań dla własnych celów kosztuje od 500 do 1700 zł. Różnica w cenie badania DNA spowodowana jest koniecznością zachowania wyznaczonych procedur i dołączeniem specjalistycznej ekspertyzy, w przypadku wykonywania testu na zlecenie sądu.

Czy test na rodzicielstwo jest pewny?

Test na ojcostwo jest badaniem wiarygodnym, ponieważ do analizy wykorzystuje się czułą metodą ustalenia biologicznego ojcostwa. Wynik badania pozwala jednoznacznie wykluczyć lub potwierdzić biologiczne ojcostwo. Wynik testów DNA na ojcostwo jest w pełni wiarygodny i nie daje żadnych wątpliwości.

Kiedy można zrobić test na rodzicielstwo?

Test na ojcostwo można wykonać nawet w momencie, gdy kobieta jest jeszcze w ciąży. Odpowiedni do tego czas następuje po 10 tygodniu ciąży. W tym celu należy umówić się na pobranie próbek w przychodni lub specjalistycznym laboratorium. Wyniki gotowe są w ciągu kilku dni. Test na ojcostwo można również wykonać po narodzinach dziecka w każdym momencie jego życia. Jeśli jest pełnoletni, to po jego zgodzie.

Data publikacji: 17/04/2021, Data aktualizacji: 28/05/2021

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium