Czy mieszkając za granicą, mogę zrealizować badanie na ojcostwo w polskim laboratorium? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Test na ojcostwo z zagranicy > Czy mieszkając za granicą, mogę zrealizować badanie na ojcostwo w polskim laboratorium?

Czy mieszkając za granicą, mogę zrealizować badanie na ojcostwo w polskim laboratorium?

Tak, oferty certyfikowanych laboratoriów genetycznych w Polsce są skierowane również do klientów z zagranicy. Co więcej, takie badanie można wykonać bez konieczności przyjeżdżania do kraju. Jak wygląda procedura zlecania testu na ojcostwo przez klienta z zagranicy?badanie na ojcostwo z zagranicy

Badanie na ojcostwo z zagranicy – wszystko odbywa się przez internet

Wszystko czego potrzebujesz, aby móc zlecić badanie na ojcostwo z zagranicy to komputer, ewentualnie telefon lub tablet z dostępem do internetu. Cała procedura zlecenia badania może bowiem odbyć się drogą elektroniczną. Tak więc jak widzisz, odległość, która dzieli Cię od laboratorium, nie stanowi żadnej przeszkody do zrobienia badania na ojcostwo. Próbki do testu możesz pobrać własnoręcznie przy pomocy zestawu pobraniowego nadesłanego przez laboratorium z Polski. Zamówisz go przez stronę www (w większości przypadków służy do tego specjalny formularz), e-mailowo lub telefonicznie. Laboratorium, które wybrałeś wyśle Ci zamówiony zestaw na dowolny adres, również zagraniczny. Te najlepsze laboratoria, ceniące komfort swoich klientów, dają możliwość wykonania badania w sposób dyskretny. Koperta nie musi być oznakowana danymi laboratorium, dzięki czemu żadna osoba postronna, nie dowie się, co zawiera przesyłka.

Przeczytaj: Ustalenie ojcostwa na podstawie grup krwi? Poznaj o wiele pewniejszą metodę!

Badanie na ojcostwo z zagranicy – materiał pobierasz, kiedy chcesz?

To Ty wybierasz miejsce i moment pobrania materiału. Chodzi o to, aby próbki do badania pozyskiwać w najbardziej komfortowych dla siebie warunkach, czyli np. we własnym domu, w którym z reguły czujemy się najswobodniej. Do analizy, w charakterze próbki, możesz wysłać dowolny materiał: wymaz z policzka, maszynkę do golenia, szczoteczkę do zębów, dziecięcy smoczek lub gryzak, gumę do życia, niedopałek papierosa, słomkę po napoju, patyczek do czyszczenia uszu ze znajdującą się na nim woskowiną albo kilka sztuk włosów wyrwanych z cebulkami. Sam ocenisz, do którego z tych przedmiotów, masz najłatwiejszy dostęp. Po pobraniu próbki musisz już tylko właściwie zabezpieczyć, włożyć do koperty i wysłać do laboratorium.

Osoby robiące badanie ojcostwa z zagranicy często obawiają się, że próbki ulegną zniszczeniu, zanim dotrą do Polski. Warto wiedzieć, że są one na tyle wytrzymałym źródłem DNA, że nie uszkodzi ich nawet kilkudniowy transport. Oczywiście pod warunkiem, że materiał zostanie odpowiednio zabezpieczony.

Ciekawy artykuł: Czym jest uznanie ojcostwa?

Odbiór wyniku badania na ojcostwo – nie trzeba przyjeżdżać do Polski

To Ty decydujesz, w jaki sposób chcesz uzyskać informację o ojcostwie – telefonicznie, mailowo czy listownie. Laboratoria genetyczne zwykle proszą o zaznaczenie sposobu odebrania wyniku w formularzu zlecenia badania.

Pewne badanie na ojcostwo z dowolnego miejsca na świecie

Nie ważne czy mieszkasz w Niemczech,  Holandii czy Wielkiej Brytanii. Bez względu na to, gdzie obecnie przebywasz, możesz wykonać pewny test na ojcostwo w polskim laboratorium. Dzięki rozwojowi nowoczesnych form komunikacji – telefonu, internetu – odległość jaka dzieli Cię od placówki, w której chciałbyś wykonać badanie, nie stanowi już dziś najmniejszego problemu.

Autor: Redakcja serwisu Pewnytato.pl
Zdjęcie: Designed by Freepik

5/5 - (5 głosów / głosy)
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 30/11/2018, Data aktualizacji: 10/05/2021

Wpisany w:: Test na ojcostwo z zagranicy

1 komentarz

  • Awatar dla Kuba Kuba pisze:

    Są laboratoria, które wykonują takie badania. Sam musiałem takie wykonać i trochę szukałem miejsc. Ostatecznie zrobiłem w http://www.testdna.pl i byłem mile zaskoczony. Można powiedzieć, że badania można nawet zrobić praktycznie bez wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium