Badania na ustalenie ojcostwa - z czym to się je? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Badania na ustalenie ojcostwa – z czym to się je?

Badania na ustalenie ojcostwa – z czym to się je?

Ustalenie ojcostwa pozwala wykluczyć bądź potwierdzić ojcostwo ze stuprocentową pewnością. Zastanawiasz się, jak ustalić ojcostwo, czy warto, ile czeka się na wynik oraz czego należy unikać przed wykonaniem testu? Poznaj odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Jak ustalić ojcostwo – Na czym polega?
Jak ustalić ojcostwo – Czy warto zrobić badanie?
Jak ustalić ojcostwo – Ile się czeka na wynik?
Jak ustalić ojcostwo – Czego nie powinieneś robić przed badaniem?

Jak ustalić ojcostwo – Na czym polega?

Badanie na ustalenie ojcostwa opiera się na analizie DNA ojca i DNA dziecka, które zostają ze sobą zestawione, a następnie porównane.  Dzięki wynikowi tejże analizy można potwierdzić bądź wykluczyć biologiczne ojcostwo. Możesz zlecić test na ojcostwo w trakcie trwania ciąży bądź też zaraz po urodzeniu dziecka. Niezależnie od wybranej metody, wynik zawsze jest jednoznaczny i pewny.

Jak ustalić ojcostwo – Czy warto zrobić badanie?

Niekiedy mężczyzna, który otrzyma już odpowiedź na wcześniej nurtujące go pytanie „jak ustalić ojcostwo?”, zaczyna głowić się nad kolejnym: „czy warto poddać się badaniu?”. Odpowiedź nigdy nie jest jednoznaczna, lecz warto zaznaczyć, że potwierdzenie ojcostwa gwarantuje Ci całkowitą pewność na całe życie, a także poczucie stabilizacji. Zależnie od sytuacji, w jakiej się znajdujesz, test na ojcostwo może pomóc także uregulować wszelkie sprawy sądowe, które związane są głównie z ustaleniem ojcostwa, sprawami alimentacyjnymi czy też sprawami spadkowymi.

Jak ustalić ojcostwo – Ile się czeka na wynik?

Wielu mężczyzn, kiedy szuka informacji na temat tego, jak ustalić ojcostwo, zastanawia się również, jak długo czeka się na wynik takiego testu na ojcostwo. Zwykle wynik badania na ojcostwo otrzymuje się już w kilka dni roboczych, jednak możliwe jest również skorzystanie z badania express, dzięki któremu wynik dostępny jest w 24-48 godzin.

Jak ustalić ojcostwo – Czego nie powinieneś robić przed badaniem?

Na godzinę przed przystąpieniem do badania DNA na ustalenie ojcostwa niewskazane jest zanieczyszczanie jamy ustnej poprzez jedzenie, żucie gumy, stosowanie syropów czy leków do ssania, a także należy unikać palenia papierosów. Laboratoria zalecają również wstrzymanie się od picia płynów innych niż woda. Czynniki te mogą zanieczyścić materiał DNA, co byłoby równoznaczne z pobraniem próbki materiału ponownie i wydłużeniem czasu analizy.

Data publikacji: 22/06/2022, Data aktualizacji: 19/07/2022

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium