Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Badania DNA > Żona mnie zdradziła i jest w ciąży – co teraz?

Żona mnie zdradziła i jest w ciąży – co teraz?

Zdrada najczęściej przyczynia się do rozpadu związku. Co jednak jeśli po niej dowiadujesz się o ciąży niewiernej partnerki? W jaki sposób upewnić się, czy to na pewno Twoje dziecko? Czy spokój ducha można zdobyć już na etapie ciąży? Żona mnie zdradziła i jest w ciąży – co teraz?

zona mnie zdradzila i jest w ciazy

Tego dowiesz się z artykułu:

Żona mnie zdradziła i jest w ciąży – co teraz?

Osoba, która doświadczyła zdrady na pewno mierzy się z wątpliwościami. Sytuacją szczególnie trudną jest ciąża partnerki, która okazała się niewierna. W jaki sposób wyzbyć się niepokojących myśli i przekonać o ojcostwie? Każdy dzień z wątpliwościami będzie nieustannym utrapieniem domniemanego ojca.

Problem ten tyczy się również mężczyzn, którzy tylko podejrzewali partnerkę o niewierność. Jeśli kobieta spodziewa się teraz dziecka, warto uzyskać spokój ducha. Jedynym skutecznym sposobem może być w tym wypadku badanie DNA potwierdzające lub zaprzeczające ojcostwo.

Czy da się zrobić test na ojcostwo w ciąży?

✅ W dzisiejszych czasach wspomniane testy można wykonać od 8 tygodnia ciąży. Już tak wczesny etap umożliwia uzyskanie pewności na temat tego, czy rzeczywiście jest się ojcem dziecka. Badanie przebiega bezinwazyjnie i polega na pobraniu próbki krwi ciężarnej. Następnie izoluje się z niej DNA dziecka, które porównuje się z wymazem pobranym z policzka domniemanego ojca. Metoda ta jest w pełni bezpieczna dla wszystkich stron biorących udział w badaniu.

Od 15 tygodnia ciąży dostępna jest druga opcja. Porównuje ona płyn owodniowy pobrany podczas badań prenatalnych pod kontrolą USG. Wspomniana metoda pozwala nie tylko na określenie ojcostwa, ale również badanie dziecka pod kątem najczęstszych wad genetycznych (m.in. zespołu Downa).

Poczytaj więcej: Czy można sprawdzić ojcostwo w ciąży?

Czy lepiej zrobić test na ojcostwo w ciąży czy po narodzinach?

⏩ Odpowiedź na to pytanie determinuje obecna sytuacja ojca. Oba wybory pozwolą w jednoznaczny sposób określić ojcostwo. Szybszy test oznacza jednak szybsze uzyskanie pewności i spokoju ducha. To niezwykle cenne z perspektywy zdrowia psychicznego całej rodziny.

Wynik testu wykonanego przed narodzinami dziecka, przedłożony jako dowód, może zostać odrzucony przez sąd. Płód w łonie matki nie posiada osobowości prawnej, dlatego wynik nie będzie zawierał danych osobowych.

Badanie DNA po narodzinach można wykorzystać w sądzie podczas rozprawy o tzw. zaprzeczenie ojcostwa. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby uzyskać pewność na wczesnym etapie ciąży, a test ponowić w przypadku uznania potrzeby uzyskania dowodu dla sądu.

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 31/12/2020, Data aktualizacji: 10/05/2021

Wpisany w:: Badania DNA

1 komentarz

  • Awatar dla Anonim Anonim pisze:

    Jeżeli zdradziła to dokonało się i już . Teraz rodzi się pytanie czy były mąż będzie miał syna z tą kobietą czy nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium