Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Jesteś: porady > Złapany na dziecko? Czy na pewno? Zrób test i zabezpiecz się!

Złapany na dziecko? Czy na pewno? Zrób test i zabezpiecz się!

Podejrzewasz, że kobieta z którą utrzymywałeś kiedyś kontakty seksualne chcę Cię wykorzystać? Złapany na dziecko – brzmi paradoksalnie? Niestety takie sytuacje zdarzają się coraz częściej! Jak się bronić? Czy jest jakieś rozwiązanie? Zobacz jaką wartość dowodową posiada prosty test na ojcostwo! 

złapany na dziecko

Tego dowiesz się z artykułu:

▶ Ona chce Cię złapać na dziecko? Zrób test DNA i zabezpiecz się!

▶ Złapany na dziecko – jak się bronić? Jaki dowód przedstawić?

Ona chce Cię złapać na dziecko? Zrób test DNA i zabezpiecz się!

Po latach odzywa się do Ciebie kobieta i twierdzi, że ma z Tobą dziecko 🤯? Często tego typu zachowania stosują kobiety, które chcą złapać faceta 🎣 na dziecko! Jak się przed taką sytuacją zabezpieczyć? Wystarczy wykonać test na ojcostwoCałe badanie jest bardzo proste, należy jedynie zdobyć próbki od osób badanych – domniemanego ojca i dziecka. Chcesz wykluczyć siebie jako potencjalnego ojca? Pobierz wymaz z policzka i zabezpiecz dowolną próbkę od dziecka. Może to być wymaz z policzka, smoczek 🍼, szczoteczka do zębów 🪥, gryzak, guma do żucia, włosy z cebulkami, paznokcie, chusteczka z wydzieliną z nosa, butelka po napoju i wiele innych. Wynik testu na ojcostwo to najbardziej skuteczny dowód w takich sytuacjach! Dzięki niemu ojcostwo może zostać wykluczone w 100% ✅!

Badanie można przeprowadzić na dwa sposoby – z zachowaniem pełnej procedury sądowej i prywatnie. To jakie badanie wybrać zależy od indywidualnej sytuacji Pacjenta.

Badanie DNA na ojcostwo z zachowaniem procedur sądowych 👨‍⚖. Próbką może być jedynie wymaz z policzka. Musi on zostać pobrany od dziecka, domniemanego ojca i matki w placówce medycznej. Przed pobraniem każda ze stron musi przedstawić dokument tożsamości. Na takie badanie skierować może nas także sąd. Jednak wykonanie go prywatnie może znacznie przyspieszyć postępowanie sądowe. Jest to duża oszczędność czasu, nerwów i pieniędzy 💰 [1], [2].

Jak już wyżej wspomniano, warunkiem przeprowadzenia badania sądowego jest uczestnictwo 3 osób – matki, domniemanego ojca oraz dziecka. W sytuacji, gdy nie mamy takiej możliwości – chcemy dochować dyskrecji, zrobić badanie w tajemnicy przed kobietą, która chce złapać Cię na dziecko, możesz wykonać badanie prywatne 🔍. Przy tym badaniu wystarczy jedynie udział domniemanego ojca i dziecko, a zakres próbek jest także znacznie szerszy – możesz dostarczyć dowolną próbkę! Z wynikiem takiego badania również można bronić się w sądzie!

Złapany na dziecko – jak się bronić? Jaki dowód przedstawić?

Jeśli zostałeś złapany na dziecko, to powinieneś złożyć w sądzie wniosek o zaprzeczenie ojcostwa ❌. Masz na to rok od momentu, w którym dowiedziałeś się, że nie jesteś ojcem dziecka. W momencie złożenia wniosku do sądu dziecko musi być niepełnoletnie. Wniosek o zaprzeczenie ojcostwa może złożyć także matka 👩 i dziecko po osiągnięciu pełnoletności [3], [4].

Po złożeniu wniosku do sądu wyznaczony zostanie termin postępowania. W trakcie rozprawy należy udowodnić, że nie jest się ojcem dziecka. Można próbować np. wykazać, że w momencie poczęcia dziecka przebywało się za granicą lub że z innego powodu ojcostwo jest nierealne. Może to być jednak niewystarczające. Dla sądu najbardziej wiarygodnym dowodem w sprawie o zaprzeczenie ojcostwa będą badania DNA 🧬. Jeśli nie przedstawimy ich sami, to sąd najprawdopodobniej i tak nas na nie skieruje [5].

Źródła:

  1. https://www.testdna.pl/badania-dna-katowice/
  2. https://www.testdna.pl/sadowy-test-na-ojcostwo-jak-wyglada-badanie/#na-czym-polega-sadowy-test-na-ojcostwo
  3. https://smadwokaci.pl/aktualnosci/prawo-rodzinne/pozew-o-zaprzeczenie-ojcostwa/
  4. https://kruczek.pl/zaprzeczenie-ojcostwa-a-alimenty-czy-mozliwy-jest-zwrot/
  5. https://poradnikpracownika.pl/-zaprzeczenie-ojcostwa-kto-kiedy-i-jak-moze-zadac

To również może Cię zainteresować: Płacę alimenty nie na swoje dziecko!

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 16/09/2022, Data aktualizacji: 30/09/2022

Wpisany w:: porady, Ustalenie ojcostwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *