Testy na ojcostwo - czy wypicie alkoholu przed pobraniem próbek może wpłynąć na wynik? - Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Jesteś: Testy na ojcostwo > Testy na ojcostwo – czy wypicie alkoholu przed pobraniem próbek może wpłynąć na wynik?

Testy na ojcostwo – czy wypicie alkoholu przed pobraniem próbek może wpłynąć na wynik?

Wpis sponsorowany

 
 

Testy na ojcostwo – czy wypicie alkoholu przed pobraniem próbek może wpłynąć na wynik?

 

testy na ojcostwo

Wypiłeś alkohol, a za kilka godzin masz umówione pobranie do testu na ojcostwo? Obawiasz się, że mogłoby to wpłynąć na wynik badania? Spokojnie! Testy na ojcostwo polegają na analizie DNA, które nie ulega zmianom pod wpływem żadnych zewnętrznych czynników. Nie naruszy go ani alkohol, ani papierosy, ani nawet marihuana.

 

Testy na ojcostwo – to jaki tryb życia prowadzisz nie ma dla nich najmniejszego znaczenia

 

Dla DNA jest tak naprawdę obojętne, czy pijesz alkohol, palisz papierosy albo marihuanę. Musisz bowiem wiedzieć, że materiał genetyczny, który odziedziczyłeś po rodzicach i z którym przychodzisz już na świat pozostanie taki sam do końca życia. Nie zmienisz go sięgając po używki.  Twój wiek, dieta, przebyte w przeszłości choroby oraz zażywane leki również nie będą miały najmniejszego znaczenia. Testy na ojcostwo dostarczają pewnej wiedzy, jeśli tylko wykonywane są rzetelnie. Nie jest w tym przypadku ważne, jaki styl życia prowadziła uczestnicząca w nich osoba.

 

Kolejną rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest fakt, że znajdujące się w Twoich komórkach DNA jest wszędzie takie samo. Dzięki temu testy na ojcostwo można wykonać na podstawie bardzo różnorodnych próbek. Identyczne DNA znajduje się w cebulkach włosowych, wydzielinie z nosa na chusteczce, fragmencie naskórka, w spermie, czy pobranym wymazie z policzka. Wszystkie te przedmioty są równie wartościowym źródłem materiału genetycznego, a ich analiza pozwala jednoznacznie potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo.

 

Testy na ojcostwo – czy jest zatem coś, o czym musisz pamiętać przed pobraniem?

 

Testy na ojcostwo nie wymagają od Ciebie żadnego większego przygotowania. Pod tym względem są nawet bardziej komfortowe od morfologii, bo przed pobraniem próbek DNA nie musisz być na czczo. Pamiętaj tylko o zachowaniu przynajmniej 1 godzinnej przerwie między ostatnim posiłkiem a pobraniem próbek (jeśli mają one mieć postać wymazu z policzka). To samo tyczy się każdego innego uczestnika badania. Na 1 godzinę przed pobraniem nie pijcie też już żadnych słodzonych napojów i nie żujcie gumy. W tym czasie powstrzymaj się również od palenia papierosów. Stosując się do tych zaleceń ułatwisz laborantom całą analizę. W jaki sposób? Aby z pobranych od Ciebie i dziecka próbek laboratorium  mogło wyizolować DNA, a potem ustalić Wasze profile genetyczne (testy na ojcostwo polegają na ich porównaniu), próbki te nie powinny być zanieczyszczone resztkami jedzenia. W przeciwnym razie, ustalenie profili genetycznych niezbędnych do przeprowadzenia badania może być trudniejsze.

Testy na ojcostwo – czy wypicie alkoholu przed pobraniem próbek może wpłynąć na wynik?
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Dowiedz się więcej:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

test na ojcostwo w ciąży baner