Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Testy na ojcostwo > 5 faktów o ustaleniu ojcostwa, o których nie wiedziałeś!

5 faktów o ustaleniu ojcostwa, o których nie wiedziałeś!

test na ustalenie ojcostwa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pewność kto jest ojcem dziecka możesz zyskać wykonując test DNA ze słomki od napoju, a badanie wykonasz nawet bez wychodzenia z domu. Test genetyczny jednoznacznie określi, czy jesteś ojcem biologicznym badanego dziecka nawet po 10 tygodniu ciąży. Sprawdź, czego jeszcze nie wiedziałeś o ustaleniu ojcostwa!

1. Pewny test na ustalenie ojcostwa da się zrealizować z dowolnej próbki

Musi znajdować się na niej materiał genetyczny uczestnika badania. Mogą to być więc zarówno wymazy z policzka, jak i np. używana maszynka do golenia, używana szczoteczka do zębów, używany smoczek, używane sztućce, zużyta guma do żucia czy chusteczka ze śladami wydzieliny.

Bez względu na rodzaj próbki rezultat za każdym razem jest całkowicie jednoznaczny i pewny. Dlaczego? DNA człowieka wszędzie będzie identyczne, a analizowane w badaniu fragmenty DNA nigdy się nie zmieniają.

2. Test na ustalenie ojcostwa można wykonać nawet z wieloletniej próbki

W laboratoriach z powodzeniem można przeanalizować nawet takie przedmioty z materiałem genetycznym, które przechowywano wiele lat. Próbka z DNA nie ma swojego „terminu przydatności”. Warto jednak pamiętać, że sposób przechowywania może mieć wpływ na jej jakość. Zaleca się przekazanie materiału zaraz po jego przygotowaniu – jeśli taka możliwość istnieje.

5 faktów o ustaleniu ojcostwa

REKLAMA

3. Ustalenie ojcostwa może nastąpić już po 10. tygodniu ciąży

Już na tak wczesnym etapie w krwiobiegu matki obecna jest taka ilość DNA dziecka, aby można było ustalić ojcostwo. Test w czasie ciąży jest tak samo pewny jak badanie po narodzinach dziecka. Dodatkowo, analizowane fragmenty DNA są identyczne przez cały czas – od życia płodowego. Test na ustalenie ojcostwa w ciąży wymaga jedynie pobrania krwi kobiety, podobnie jak do morfologii. Specjalista izoluje później DNA jej oraz dziecka i porównuje z materiałem od mężczyzny uzyskanym z wymazów z policzka.

4. Test na ustalenie ojcostwa można zrealizować nawet po śmierci badanej osoby

Ojcostwo może być więc ustalone w pewny sposób nawet wtedy, gdy dana osoba nie żyje. Test wykonuje się z wykorzystaniem przedmiotów osobistych zmarłej osoby, którymi dysponują krewni. Jeśli nie ma takiej możliwości, można przeanalizować pokrewieństwo, porównując materiał DNA od rodziny.

5. Test na ustalenie ojcostwa można wykonać bez wychodzenia z domu

Wystarczy telefonicznie, mailowo lub poprzez stronę internetową zamówić zestaw do pobierania próbek, później je pobrać, a następnie – przekazać do laboratorium. Już po kilku-kilkunastu dniach roboczych dostępny jest wynik. Zwykle przekazywany jest telefonicznie, e-mailem oraz pocztą.


Zobacz też:

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 31/01/2017, Data aktualizacji: 16/09/2020

Wpisany w:: Testy na ojcostwo, Uncategorized

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium