Test na ojcostwo w ciąży - czy jest możliwe do zrealizowania? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Test na ojcostwo w ciąży – czy jest możliwe do zrealizowania?

Test na ojcostwo w ciąży – czy jest możliwe do zrealizowania?

Dzięki współczesnej technologii można wykonać test na ojcostwo w ciąży. To wiąże się z wieloma zaletami, ponieważ na podstawie tej informacji można wcześniej unormować sytuację prawną, jak również emocjonalną. Wynik może dać spokój niemal na całe życie i zapewnić bezpieczeństwo. Dodatkowo rodzice mogą lepiej przygotować się już wcześniej do swojej nowej roli w życiu.

Od kiedy można zrobić test na ojcostwo w ciąży?
Gdzie można zrobić test na ojcostwo w ciąży?
Jaki jest czas oczekiwania na wynik testu na ojcostwo w ciąży?
Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży?

Od kiedy można zrobić test na ojcostwo w ciąży?

Test na ojcostwo w ciąży na podstawie pobranej próbki krwi matki oraz wymazu z policzka domniemanego ojca można wykonać już po 8. tygodniu ciąży. Ten test można wykonać także z płynu owodniowego oraz dowolnych próbek pobranych od pary po 15. tygodniu ciąży. DNA matki i potencjalnego ojca mogą pochodzić z różnych próbek, jak np. popularna szczoteczka do zębów albo włosy wyrwane wraz z cebulkami.

Gdzie można zrobić test na ojcostwo w ciąży?

Test na ojcostwo można wykonać w laboratorium analitycznym. Warto wcześniej dowiedzieć się jaką posiadają ofertę względem kosztów oraz czasem oczekiwania na wynik. Próbkę pobiera pielęgniarka albo można samodzielnie dostarczyć je po wcześniejszym zamówieniu zestawu do pobierania i odpowiednim zabezpieczeniu mikrośladów.

Jaki jest czas oczekiwania na wynik testu na ojcostwo w ciąży?

Każdemu zależy na tym, aby w możliwie najkrótszym czasie rozwiać wszelkie wątpliwości względem pokrewieństwa. Do dodatkowy stres dla każdej ze stron. Oczekiwanie na wynik testu na ojcostwo zależy jednak od laboratorium, któremu zleciło się wykonanie tego badania. Najczęściej trzeba czekać 10-15 dni roboczych.

Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży?

Najczęściej wybiera się badanie wykonywane po 15. tygodniu ciąży, które jest przeprowadzane na podstawie próbki pobranej podczas badań prenatalnych. Jego koszt zależy od laboratorium, jednakże całkowity koszt testu na ojcostwo w ciąży wynosi ok. 2000-3000 zł. Im szybciej para chce otrzymać wynik, tym zwykle musi więcej zapłacić w celu przyspieszenia tego procesu. Po tym czasie zostaną rozwiane wszelkie wątpliwości.

Data publikacji: 03/06/2021, Data aktualizacji: 09/06/2021

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium