Test na macierzyństwo jako pewne potwierdzenie rodzicielstwa Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Test na macierzyństwo jako pewne potwierdzenie rodzicielstwa

Test na macierzyństwo jako pewne potwierdzenie rodzicielstwa

O badaniu jakim jest test na macierzyństwo słyszy się o wiele rzadziej od testu na ojcostwo. Mimo, że nie wykonuje się go tak często, jest ono bardzo ważnym oraz wartościowym badaniem genetycznym. Zastanawiasz się nad wykonaniem testu na macierzyństwo? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się w jakich sytuacjach warto go wykonać, czym różni się on od testu na ojcostwo, jakie próbki wybrać do wykonania badania oraz ile będziesz czekać na wynik testu.

W jakich sytuacjach test na macierzyństwo okaże się pomocny?
Test na ojcostwo a test na macierzyństwo – czy jest jakaś różnica?
Jakie próbki są potrzebne do testu na macierzyństwo?
Ile czeka się na wynik testu na macierzyństwo?

W jakich sytuacjach test na macierzyństwo okaże się pomocny?

Istnieje wiele sytuacji, w których warto jest wykonać test na macierzyństwo. Są to m.in. podejrzenie, że dziecko w szpitalu po urodzeniu mogło zostać podmienione, gdy adaptowane dziecko spotyka się ze swoją biologiczną matką i chcą mieć pewność pokrewieństwa, czy też w przypadku, gdy dziecko zostało poczęte metodą in vitro i rodzice chcą upewnić się, czy laboratorium nie popełniło błędu i wszczepiony został odpowiedni embrion.

Test na ojcostwo a test na macierzyństwo – czy jest jakaś różnica?

Test na macierzyństwo, mimo że wykonywany jest zdecydowanie rzadziej, niewiele różni się od testu na ojcostwo. Wykonywany jest on tą samą metodą, a do analizy można dostarczyć te same rodzaje próbek materiału genetycznego.

Jakie próbki są potrzebne do testu na macierzyństwo?

Test na macierzyństwo wykonywany jest zwykle z wymazu z wewnętrznej strony policzka. Materiał możesz pobrać sam, zamawiając z dostawą do domu odpowiedni zestaw lub możesz udać się do najbliższej placówki medycznej, w której pobierane są wymazy. Pamiętaj, aby na ok. 1h przed pobraniem próbki nie jeść, nie pić oraz nie palić papierosów!

Ile czeka się na wynik testu na macierzyństwo?

Test na macierzyństwo pozwala na ustalenie rodzicielstwa z pewnością 99,99% oraz na wykluczenie z aż 100% pewnością! Biorąc pod uwagę to, jak dokładny jest test na macierzyństwo, czas oczekiwania na wynik jest niezwykle krótki. Wynik badania DNA możesz uzyskać już po ok. 3-5 dniach roboczych, od momentu w którym próbki zostały dostarczone do laboratorium.

Data publikacji: 03/06/2021, Data aktualizacji: 09/06/2021

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium