Skąd różnice w cenach testu za ojcostwo? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Skąd różnice w cenach testu za ojcostwo?

Skąd różnice w cenach testu za ojcostwo?

Decydują się na badania na ojcostwo, możemy być lekko zdezorientowani rozbieżnością ceny. Warto więc dowiedzieć się więcej, jakie czynniki wpływają na jej wysokość i na pewny wynik. Dzięki temu podejmiemy świadomą i rozważną decyzję, jaką jest test genetyczny, który ustali ojcostwo z dużą dozą prawdopodobieństwa.

Ile kosztuje badanie ojcostwa, Ile trwa badanie ojcostwa, Kiedy zrobić badania ojcostwa, Jak się robi badania ojcostwa

Ile kosztuje badanie ojcostwa?
Ile trwa badanie ojcostwa?
Kiedy zrobić badania ojcostwa?
Jak się robi badania ojcostwa?

Ile kosztuje badanie ojcostwa?

Test na ojcostwo jest badaniem, które wykonujemy przeważnie raz w życiu. Dlatego też warto postawić na profesjonalizm i rzetelność usługi. Nie warto więc kierować się wyłącznie ceną. Trzeba wziąć pod uwagę także inne czynniki, które będą miały wpływ na pewny wynik badania ojcostwa. Cena zależy więc od: posiadanie przez laboratorium odpowiednich akredytacji takich jak PCA, ilość badanych markerów, czy też możliwość wykonanie pobranie próbki dwukrotnie.

Ile trwa badanie ojcostwa?

Samo badanie na ojcostwo trwa dosłownie chwilę. Wystarczy pobrać materiał genetyczny dziecka oraz ojca. Na wynik testu na ojcostwo czeka się maksymalnie kilka dni. Na okres ten mają wpływ takie czynniki jak, czy dziecko jest już narodzone, czy znajduje się jeszcze w łonie matki.

Kiedy zrobić badania ojcostwa?

Czas na zrobienie badania ojcostwa zależy, czy dziecko jest już na świecie. Jeżeli tak, wystarczy zaczekać do drugiej doby życia. W przypadku oczekiwania na poród, test genetyczny można wykonać już od 8 tygodnia ciąży. Cena badania ojcostwa jest również od tych czynników uzależniona.

Jak się robi badania ojcostwa?

Badania na ojcostwo to proste testy genetyczne. Aby wykonać go poprawne potrzebny materiał DNA ze strony dziecka jak i ojca. W tym celu wystarczy pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka i odesłać próbkę do laboratorium. Jeżeli dziecko znajduje się cały czas w łonie matki, potrzebne będzie pobranie, nieinwazyjne krwi. Następnie placówka badawcza porównuje ze sobą obie próbki, wykorzystując w tym celu markery genetyczne uzyskane z badania ojcostwa. Cena testu powinno obejmować sprawdzenie 24 odczynników, co daje najbardziej prawdopodobny wynik równy 99,99%.

Data publikacji: 24/09/2019, Data aktualizacji: 04/02/2021

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium